12022023شنبه
Last updateسه شنبه, 03 نوامبر 4505 7pm

شهر من شوش ـ قسمت سوم

به قلم ـ استاد جعفر دیناروند

ادامه ی نام های قدیمی ـ باغ مارها: شوش از دهه سی دارای چندین باغ معروف، آن دست شاوور بود که نام های مختلفی داشتند.در این باغ ها، انار و به خصوص زردآلو به وفور تولید می گردید.اغلب نام ها به باغبان های آن ها گذارده می شد مانند باغ احمد که باغبان آن مرحوم احمد خسرایی بود.

صندلی های سایت جدید آزمون آنلاین مرکز آموزش فنی و حرفه ای تأمین شد

صندلی های سایت جدید آزمون آنلاین مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان شوش دانیال(ع) با پیگیری های  نماینده شهرستان های شوش و کرخه در مجلس شورای اسلامی تأمین شد .

شهر من شوش ـ قسمت دوم

به قلم  ـ استاد جعفر دیناروند

نام های قدیم شوش ـ گذشت زمان و استفاده از امکانات جدید گرچه امری پذیرفتنی است اما دارای اثرات جانبی بر گذشته نیز هست که گاه با فراموشی همراه و باعث محو تاریخی انواعی از مراسم ها، عرف ها و نام ها می گردد.

اولین نشست هم اندیشی کمیسیون فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شوش با جمعی از فعالان فرهنگی و رسانه برگزار شد

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

عکس ـ عباس کرم الهی ـ زهرا حیدری نیا

به همت رئیس کمیسیون فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شوش ، اولین نشست هم اندیشی این کمیسیون با جمعی از فعالان فرهنگی و رسانه در سالن اجتماعات شورای اسلامی شهر شوش برگزار شد.

پخت 1500 پرس غذا به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)

زهرا حیدری نیا ـ خبرنگار شوش نیوز

به همت گروه جهادی شهید عبدالرضا چایانیِ پایگاه مقاومت بسیج امام حسن (ع)  و هیئت خدام الحسین با حمایت فرماندهی حوزه  مقاومت بسیج شهید دانش ، اداره ی تبلیغات  اسلامی و کمکهای مردمی 1500 پرس غذای گرم بین نیازمندان در مناطق محروم  شهرستان توزیع گردید .

جلسه ی هم اندیشی شورای مساجدشوش با کمیسیون فرهنگی اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهرشوش برگزار شد

دانیال کیهانی ـ خبرنگار شوش نیوز

عکس ـ زهرا حیدری نیا

جلسه ی هم اندیشی شورای مساجد شهر شوش با کمیسیون فرهنگی اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهرشوش در سالن اجتماعات شهرداری این شهر برگزار شد .

چهار نفر از اعضای شورای اسلامی شهر شوش دانیال(ع) استعفا کردند

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

بر اساس شنیده ها چهار نفر از اعضای شورای شهر شوش طی یک نامه ی جمعی  استعفا کرده و درخواست استعفای خود را به دفتر شورای اسلامی شهر شوش تقدیم کردند.

 

 

 

شکستگی شاه لوله آب در خبان شريعتي كوي ابوذر غفاري

مرتضی ایمانی اصل ـ خبرنگار افتخاری شوش نیوز

موضوع کمبود آب در جهان امروزه به عنوان یکی از چالش های جدی است که جامعه را تهدید می کند ، با این وجود به دلیل بی توجهی مسئولان مربوطه و به علت فرسودگی شاه لوله ها ، همچنان شاهد هدر رفتن آب هستیم.

 

 

 

چهار نفر از اعضای شورای اسلامی شهر شوش استعفا کردند

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

بر اساس شنیده ها چهار نفر از اعضای شورای شهر شوش طی یک نامه ی جمعی  استعفا کرده و درخواست استعفای خود را به دفتر شورای اسلامی شهر شوش تقدیم کردند.

بی توجهی به فرزند شوش باعث شد تا جزء 25 نفر اول منتخب وزیر مسکن و شهرسازی قرار نگیرد

باخبر شدیم که مهندس مرادعلی واهبی عضو چندین دوره ی سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان در انتخابات مرحله اول شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشور جزو منتخبین و  ۵۰ نفر اول آرا  بوده اند ولی ....

مقالات دیگر...


Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی شوش نیوز می باشد. تهیه و طراحی : 0171 هاست