10162021شنبه
Last updateسه شنبه, 03 نوامبر 4505 7pm
کد خبر: ۹۹۱۲۲۱4214

مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران خوزستان از مادر شهید محمدرضا انصاری دلجویی نمود

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان به همراه رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان شوش با حضور در خانه ی شهید محمدرضا انصاری از مادر این شهید والامقام دلجویی نمود .

به گزارش شوش نیوز ؛ ساعت 12 ظهر روز پنجشنبه21 اسفندماه1399 ، عبدالرضا فرجیان مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان در سالروز شهادت سردار سرلشکر پاسدار حسن درویشی به شهرستان شوش آمد و ابتدا با حضور در خانواده ی شهید محمدرضا انصاری از مادر این شهید والامقام دیدار و دلجویی نمود .

علی الهایی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان شوش در این دیدار ضمن ارائه ی گزارشی به مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان گفت :روز سه شنبه 19 اسفندماه1399 ساعت 13 در حالی که مادر شهید محمدرضا انصاری در حین خواندن نماز ظهر و عصر بوده ، دو نفر مسلح به سلاح گرم که خود را مأمور اداره ی برق معروفی کرده بودند وارد منزل شهید شده و پس از درگیری با مادر شهید دست و پای او را بسته و برخی از اموال گرانبها را به سرقت می برند .


وی افزود : خوشبختانه مصطفی نظری دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شوش دستور قضایی لازم برای شناسایی و دستگیری فوری سارقان و عاملان ضرب و شتم این مادر شهید صادر نمود .

عبدالرضا فرجیان مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان تصریح نمود : امروز ما هرچه داریم مدیون خون پاک شهداست ؛ «دشمن‌شناسی، بصیرت و ولایتمداری» ؛ از شاخصه‌های مهمی هستند که باعث ماندگاری و جاودانگی شهدای هشت سال دفاع مقدس شدند.

وی افزود : مقام و جایگاه شهید در آیات و روایات بسیار برجسته و قابل توجه است. این شهدا به‌واسطه وفاداری به آرمان‌ها و استقامت به این درجه رفیع نائل شده‌اند.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان در پایان ضمن قدردانی از امام جمعه ی شهرستان شوش و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس ، به جایگاه مادران شهدا در جامعه اشاره کرد و یادآور شد : «ايثار و فداكاري و صبر و پايداري مادران شهيدان هشت سال دفاع مقدس یک الگو برای جامعه است »و اگر «ايثار و شهامت، شجاعت، صبر و استقامت اين شير زنان ايران زمين نبود»، خدا مي دانست چه بر سر نهال نو پاي انقلاب مي آمد، اين دلاور زنان بودند كه فرزندان جوان و نوجوان خود را براي خط مقدم جبهه آماده مي كردند و براي دفاع از ولايت سينه سپر مي كردند تا يك وجب از خاك مقدس اين سرزمين در دست دشمن تا دندان مسلح نيفتد.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان پس از آن به خانه ی سردار سرلشکر پاسدار شهید حسن درویشی ، بن بست شکن عملیات ها رفت و با همسر این شهیدوالامقام دیدار و گفتگو نمود .

شایان ذکر است ، سردار سرلشکر پاسدار شهید حسن درویشی ، بنیان گذار و مؤسس تیپ ۱۷ علی ابن ابیطالب(ع) ، بنیان گذار ، مؤسس و فرمانده ی  تیپ ۱۵ امام حسن مجتبی(ع) و بن بست شکن عملیات ها در تاریخ 1 اردیبهشت ماه 1341 در روستای جعفرآباد از توابع بخش مرکزی شهرستان شوش دیده به جهان گشود و پس از سپری نمودن دوران کودکی و نوجوانی با ضروع شدن مبارزات قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به جمع انقلابیون در شوش ملحق شد و به همراه یار دیرینه اش سردار پاسدار صفر احمدی  سهم بسزایی در پیروزی انقلاب داشت ، با شروع جنگ تحمیلی  عراق علیه ایران  عازم جبهه شد و در نهایت در تاریخ 21 اسفندماه1363 یعنی یعنی 36 سال پیش  در عملیات بدر و در شرق دجله ، جزایر مجنون پس از انهدام چندين پاسگاه دريايي دشمن، از ناحيه سر مورد اصابت تير خصم قرار گرفت و جاودانه شد.


Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی شوش نیوز می باشد. تهیه و طراحی : 0171 هاست