12022023شنبه
Last updateسه شنبه, 03 نوامبر 4505 7pm
کد خبر: ۹۴۰۹۰۴1334

ستاد بازآفرینی پایدار شهری در شوش آغاز به کار کرد

فرماندار شهرستان شوش از آغاز بکار ستاد باز آفرینی پایدار به منظور ساماندهی محدوده ها و محلات شهری شوش با مشارکت کارشناسان در قالب یک تیم تخصصی خبر داد.

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوش "رضانجاتی" فرماندار این شهرستان در اولین نشست ستاد بازآفرینی پایدار شهری که با حضور نماینده ی مردم شوش در مجلس در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان شوش برگزار گردید، با اشاره به پتانسیل های اقتصادی، تاریخی وکشاورزی شهرستان گفت: امروزه شوش نیازمند توسعه وانجام کارهای زیربنایی است.

 

وی اظهار کرد: تشکیل این ستاد در جهت احیاء و بهسازی ، نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری در شهر شوش اجرایی شده که لازم است در این خصوص توجه کامل صورت گیرد.

 

"نجاتی" بافت های تاریخی و فرسوده را از محورهای شاخص ستاد بازآفرینی پایدار در شهر شوش عنوان کرد و خواستار ساماندهی و برنامه ریزی لازم در جهت احیای بافت های فرسوده ، تاریخی ، محدوده ها و محلات شهری شوش شد.


 

فرماندار شهرستان شوش با اشاره به اینکه امروز بافت های فرسوده ی شهری شکل نامناسبی را به فضای شهری داده است، ابراز امیدواری کرد با ترمیم و بازسازی این بافت ها وهمچنین نگاه ویژه به مناطق حاشیه ای شهر شوش موجبات رفاه وآسایش مردم را به عنوان یکی از مطالبات به حق و حقوق مسلم  آنها فراهم کرد.

 

در این نشست موضوعاتی از قبیل تدوین طرح مصوب محدوده های شهری، مرمت محدوده ی تاریخی و بناهای تاریخی قابل بازیافت، رونق گردشگری، ساماندهی روخانه ی شاوور و راه اندازی مرکز بهداشتی کوی وهب مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

ستاد ملی باز آفرینی شهری پایدار با مصوبه هیات دولت و با هدف ارتقا توانمندی های سکونتگاه های غیر رسمی استان های مختلف کشور تشکیل شده است. شهرستان شوش با 220 هزار نفر جمعیت در 100 کیلومتری اهواز قرار دارد .

تحلیل شوش نیوز :

این جلسه قرار بود ساعت 11 آغاز شود و با توجه به این که جمعی از روئسای ادارات حضرت داشتند تا ساعت 12:10 جلسه برگزار نشد که برخی از مسئولین محل جلسه را ترک کردند و ظاهراً پس از نماز ظهر و عصر جلسه آغاز شده است .  

Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی شوش نیوز می باشد. تهیه و طراحی : 0171 هاست