07222024دوشنبه
Last updateسه شنبه, 03 نوامبر 4505 7pm
کد خبر: ۹۵۱۲۲۳2290

چرا دوم فروردین در تقویم به نام شوش ثبت نمی شود؟

به قلم ـ  روح اله پورطالب

به گزارش شوش۲۴ ، چند سالی است که روز دوم فروردین با حضور پرشور مردم و زائرین راهیان نور مراسمی در یادمان شهدای فتح المبین برگزار می گردد.

 

این مراسم هر ساله یک حرف تکراری از سوی مسئولین برگزار کننده و سخنرانان آن دارد و آن این جمله است که از سال آینده این روز به نام شوش در تقویم ملی باید به ثبت برسد...

 

جمله ای تکراری که متاسفانه گفتن آن بارها و بارها از طرف مسئولین باعث شده است که مردم این را یک دروغ و خیال فرض کنند و دیگر این نوع بیان برای آنها تکراری شده است.

 

نکته ای که جالب است این است که اکثر شهرهای استان خوزستان در تقویم ملی روزی را به نام خود اختصاص داده اند و هر کدام در این روز مهم شاهد برگزاری مراسمی از طرف مسئولین دولتی و صدا و سیما هستند که با این وجود شوش با آن همه قدمت تاریخی، و ثبت جهانی و همچنین میعادگاه یادمان شهدای فتح المبین و یکی از شهرهایی که پیغمبر خدا حضرت دانیال ع در آن مدفون است هنوز هیچ نامی از آن نه در تقویمی هست و در رسانه ها حرفی از آنها برده می شود!

 

به نظر می رسد ضعف عملکرد، یا کم توجهی مسئولین نسبت به این امر که باعث و بانی یک تحول بزرگ در فرهنگ ایثار و پایداری مردم شوش خواهد بود باعث شده این کار به فراموشی سپرده شود و دیگر هیچ مسئولی نسبت به این روند حتی تحرکی از خود نشان ندهد.

البته ناگفته نماند که مردم شوش ثبت جهانی شهر خود را در ذهن ها دارند که باز هم متاسفانه نه مراسمی برای این رخداد بزرگ برگزار شد و نه اینکه به این شهر توجهی صورت گرفت، با این اوصاف و احوال مردم شوش هنوز منتظر این هستند دوم فروردین به نام شوش و آغاز حماسه فتح المبین در تقویم ملی ثبت شود.

Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی شوش نیوز می باشد. تهیه و طراحی : 0171 هاست