09272020یکشنبه
Last updateشنبه, 06 می 3882 2pm

توضیحاتی اندر باب دهمین همایش ملی تعزیه

به قلم ـ علی طالبی

گویا تحلیل اینجانب در باب دهمین همایش ملی تعزیه و آیین های نمایشی محرم که از سوم تا هفتم در آستان مقدس عبدالله بن علی(ع) و دعبل خزایی برگزار شد، خاطر برخی دوستان  را مکدر و مشغول کرده است. 


اندر باب دهمین همایش ملی تعزیه به میزبانی شوش

به قلم ـ استاد علی طالبی

رئیس کارگروه تخصصی مبلمان شهری اتاق فکر انجمن روزنامه نگاران

تعزیه یکی از قدیمی ترین شکل های نمایشی در سرزمین ما می باشد که در گذر زمان پخته و پخته شده تا اکنون به عنوان ساختاری مسن و تاریخدار، نظاره و مطالعه شود.

نگاره هایی در پیاده رو

به قلم: علی طالبی (کارشناس ارشد گرافیک)

این امری بدیهی است که در زیباسازی فضای شهری از نمادها و نشانه های تاریخی و ملی استفاده شود. عناصر و المان های موثر در چشم انداز خیابان ها، میدان ها، ستون ها و آب نماها باید به گونه طراحی و اجرا شوند که درفرایند دیزاین شهری، گذشته ی پنهان شهر ردیابی و یادآوری شود.

 

 

 

کانون فرهنگی تربیتی شهید دانش شوش با 22 سرفصل آموزشی اوقاف فراغت جوانان را پر می کند

تهیه و تنظیم  ـ عباس کرم الهی

رئیس کانون فرهنگی تربیتی شهید دانش شوش امروز چهارشنبه 3 خرداد 1396 ساعت 12 ظهرهم زمان با سالروز عملیات فتح المبین و آزاد سازی خرمشهر از تشکیل کلاس های آموزشی برای پر کردن اوقات فراغت جوانان خبر داد .

نمایشگاه نقاشی هنرمندان آموزشگاه پاسارگاد شوش افتتاح شد

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

نمایشگاه هنرمندان آموزشگاه پاسارگاد با همکاری اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوش به مدیریت کلثوم عبیدی در لاوی تالار نیایش افتتاح شد .

 

 

به مناسبت گرامیداشت دهه کرامت نمایشگاه نقاشی پنج نفر از هنرمندان شوشی در جوار آستان مقدس دعبل خزایی به مدت 7 روز در معرض دید عموم قرار گرفت .

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

عکاس ـ سجاد لطیفی ـ عباس کرم الهی

به گزارش شوش نیوز ، توسط یک تیم پنج نفر به سرگروهی کبری حمیدآبادی و با همکاری دفتر بقعه ی آستانه ی دعبل خزایی به مناسبت دهه ی کرامت  نمایشگاه نقاشی ، عکس و ایستگاه نقاشی کودک در خیابان شهید دانش  از روز دوشنبه 25 مرداد1395 لغایت امروز یکشنبه31 مرداد1395 به مدت یک هفته در معرض دید عموم قرار گرفت .

کسب مقام سوم در مسابقه کشوری توسط آقای محمد تقی پور دانشجوی دانشکده هنر

علی طالبی ـ خبرنگار شوش نیوز

آقای محمد تقی پور دانشجوی دانشکده هنر دانشگاه شاهد در مسابقه کشوری تورم  درآیینه تصویر عنوان سومی را دریافت نمود.

 

 

 

برگزیدگان نمایشگاه سراسری پوستر «شهید شیخ نمر»

ارسال گزارش ـ علی طالبی

در پی شهادت آیت‌الله شیخ «نمر باقرالنمر» و در خصوص روشنگری پیرامون رویدادهای قبل و بعد از شهادت این شخصیت مجاهد در عربستان، فراخوان نمایشگاه سراسری پوستر «شهید شیخ نمر باقر النمر» اعلام شد .

 

 

 

رتبه دوم هشتمین سوگواره هنر عاشورایی: فرصت کافی برای ایده یابی از ویژگی های جشنواره است

محمد تقی پور رتبه دوم هشتمین سوگواره هنر عاشورایی معتقد است، زمان کافی میان اعلان فراخوان جشنواره تا مهلت ارسال آثار کمک می کند تا هنرمندان با دغدغه کمتری اثر خود را شروع کنند و فرصت بیشتری برای پرورش و خلق ایده داشته باشند.

 

 

 

نمایشگاه عکس انقلاب در آینه تصویر در کانون بانوان یاس نبوی افتتاح شد

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

روز دوشنبه 12 بهمن 1394 ساعت 11 همزمان با اولین روز از دهه ی مبارک فجر و ورود حضرت امام خمینی(ره) به میهن ایران اسلامی ، با حضور مهندس نجاتی فرماندار شهرستان شوش و مدیران دستگاههای دولتی ، نمایشگاه عکس انقلاب در آینه تصویر کمیته ی بانوان و خانواده و نمایشگاه نقاشی کودکان افتتاح شد.

Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی شوش نیوز می باشد. تهیه و طراحی : 0171 هاست