10162021شنبه
Last updateسه شنبه, 03 نوامبر 4505 7pm
کد خبر: ۰۰۰۷۲۱4561

تولید نمایش در این گرانی های سرسام آور حمایت خیرین وحامیان فرهنگی را می طلبد

فضیله آل کثیر ـ خبرنگار شوش نیوز

کارگردان نمایش عروسکی « خرسی بود خاله نبود» خیرین و حامیان فرهنگی شهرستان شوش را به حمایت مالی از این نمایش دعوت نمود .

بر همه روشن است که  فعالیت های فرهنگی و هنری نظیر « سینما ـ تئاتر ـ موسیقی ـ هنرهای تجسمی ، خوشنویسی و..... » به خاطر ویروس منحوس کرونا دو سال تعطیل شد و گروه هایی که قبل از آغاز این ویروس ، کارهایی را در دست تولید داشتند خسارت هایی از 5 میلیون تومان تا 20 میلیون تومان را متحمل شدند .

و اکنون که وضعیت از قرمز به آبی تغییر رنگ داده ضمن این که باید مواظب باشیم تا این وضعیت دوباره به قرمز تغییر نیابد اگر قرار است نمایشی را تولید کنیم می بایست هزینه های آن نمایش را از طریق خیرین و حامیان فرهنگی تأمین نماییم .

عباس کرم الهی سرپرست گروه تئاتر اندیشه بنا به توصیه ی حجت الاسلام  شیخ مهدی علیزاده اصل امام جمعه ی مردمی ، انقلابی ، ولایی و طرفدار کودکان «آینده سازان تمدن نوین اسلامی» تمرینات نمایش عروسکی «خرسی بود خاله نبود » را به دست گرفت تا هم به قول خود عمل کرده باشد و هم برای اولین بار خود را در ژانر کودک با همکاری دستیارانش « سیده آیدا تفاخ و اکرم ملائی» محک بزند .

هر چند که زهرا چتین فرزند برادر آزاده و جانباز «حاج کریم چتین» هزینه ی  طراحی و چاپ بنری به ابعاد2/85 در 7/58 را تقبل نموده است که جای تقدیر و تشکر دارد ، اما هزینه های این نمایش خیلی بالاتر از این بنر است که به طور مثال می توان به تأمین هزینه ی « سیستم نور و صوت» ـ « پرداخت ساخت آهنگ» ـ «تهیه ی یک اصله درخت» ـ « خرید پارچه » ـ « خرید 5 ورق یونولیت به قطر 20 سانت » ـ « چاپ بروشور و پوستر» ـ « شاخ و برگ های مصنوعی » ـ « نیزه »  ـ « وسایل گریم بازیگران» و...... اشاره کرد .


باز جای شکرش باقیست که خانواده های  گرانقدر بازیگران نمایش خرسی بود خاله نبود  تقبل کرده اند که لباس  مخصوص بازی فرزندان خود را تهیه کنند وگرنه هزینه ها به مراتب بالاتر می رفت .

لذا عباس کرم الهی ضمن قدردانی از «دکتر مهدی عارف سرپرست اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوش ، محمد دیناروند کارشناس هنری و امور سینمایی اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مهدی کریم پور رئیس انجمن هنرهای نمایشی  و.... » به خاطر حمایت های تأثیرگذار  از ابتدای کار تا به امروز که به طور مثال در اختیار گذاشتن پلاتوی شهید احمد حیاری برای برگزاری تمرینات ؛ هم اشخاص حقوقی و هم از اشخاص حقیقی شهرستان شوش را دعوت به حمایت از این نمایش نمود .

وی در پایان گفت : گروه تئاتر اندیشه هرگز از یاد نمی برد که « محسن ستاری فر معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان شوش ، فروغ پور احمدی مشاور فرماندار شهرستان شوش در امور بانوان و خانواده ، داریوش پارسا از پیشکسوتان ورزش ، فرهنگ و هنر ، فائقه شیرک بانوی خیر شوشی که در تمام انجمن های مردمی فردی مثمرثمر و تأثیرگذار است  ، مریم آل کثیر و احمد سرخه مدیران چاپ بنر پویاچاپ » همیشه در  تولید نمایش های قبلی با حمایت مالی خود ، گره از کار گروه باز کردند و البته شهردار سابق شوش مهندس یوسف زمانی که همیشه در چاپ دو بنر  کمک  شایانی به گروه تئاتر اندیشه داشتند .


اکنون علاوه بر این عزیزان که هیچوقت آنها را فراموش نخواهیم کرد از « اعضای شورای اسلامی شهر ، سرپرستی اداره ی آموزش و پرورش ،کانون بسیج هنرمندان سپاه ناحیه ی شوش ، جمعیت هلال احمر ، اداره ی تبلیغات اسلامی و اداره ی صنعت ، معدن و تجارت»  و اشخاصی که همیشه حامی فرهنگی در تمام زمینه ها بوده اند نظیر « محمد میاحی رئیس شورای اسلامی شهر شوش ـ دکتر حمیلا چرنگ نایب رئیس شورای اسلامی شهر شوش ، مسلم صفری رئیس کمیسیون فرهنگی ، ورزشی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شوش ، مهدی اسلامی پناه ، علی دیناروند ، علی حسین محمدی نژاد اعضای شورای اسلامی شهر شوش ، مهندس سید عبدالله مؤذنی مدیرعامل گروه صنایع کاغذپارس ، مهندس سید حسین موسویان مدیرعامل شرکت پاستوریزه ی شیر پگاه خوزستان ، فتانه رستمی رئیس و عضو شورای اسلامی شهر شوش در دوره ی پنجم ، مسلم کریمی  عضو شورای اسلامی شهر در دوره ی پنجم ، دکتر سعید شفایی رئیس و عضو شورای اسلامی شهر در دوره ی پنجم ، فرامز بهرامی نایب رئیس اداره ی صمت » انتظار داریم در این کار دست ما را به گرمی بفشارند و با واریز مبلغ مورد نظر خود به شماره ی کارت 5894631505786087 نزد بانک رفاه ما را یاری نمایند .

Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی شوش نیوز می باشد. تهیه و طراحی : 0171 هاست