08152020شنبه
Last updateشنبه, 06 می 3882 2pm
کد خبر: ۹۸۰۲۰۹3800

صد و سی و ششمین شهد صلوات شهرستان شوش برگزار شد

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

عکس ـ اسماعیل زرگوش

ساعت 21:30یکشنبه 8 اردیبهشت ماه 1398 به همت مجمع اهل بیت و با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان شوش و مدیریت ایثارگران تیپ حضرت مهدی(عج) نزسا ـ صد و سی و ششمین آیین شهد صلوات به نیت «شهید کاظم کاظمی» در مسجد  محمد امین(ص) با تلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط محمدرضا تریچی برگزار شد .

به گزارش شوش نیوز ؛ حجت الاسلام شیخ علی امیری ضمن قدردانی از بانیان برگزاری سلسله برنامه های شهدصلوات  به مقام شهید و شهادت اشاره کرد و گفت : در مورد شهید و شهادت بیان  قاصر است و نمی توان قلعه ی کرامت را وصل کند مگر  دست به دامن اهل بیت(ع)ذشد و از فیوضات آنها بهره مند شد .

وی در ادامه به نامه ی حضرت امام علی(ع) به مالک اشتر پرداخت و خاطر نشان نمود : این نامه بیشتر خطاب به مسئولین امروزی است و ایکاش قبل از این که مسئولیتی بپذیرند آن نامه را در نهج البلاغه بخوانند و خود را سبک سنگین کنند و اگر در خود آن موارد را نمی بینند اصلا مسئولیت را قبول نکنند ؛ در این نامه دستورات حکومتداری نوشته شده است .

وی افزود :  امام علی(ع) در این نامه برای خود دعا می کند و به مالک اشتر می فرماید « ای مالک از خدا می خواهم که  کار من و شما را به سعادت و در نهایت به شهادت ختم کند » ؛ وقتی که امام علی(ع) طلب شهادت می کند باید بدانیم که شهادت فوض عظیمی است  که امام علی(ع) برای رسیدن به آن  از خدا آن را طلب می کند .

حجت الاسلام علی امیری در بخش بعدی خود به شفاعت هر شهید برای عده ای کثیر از انسان ها اشاره کرد و تصریح نمود : کسی که به شهادت می رسد  خداوند یک مجوز به او می دهد  و می فرماید « برو برای بیش از 70 نفر شفاعت کند .» منظور از بیش از 70 نفر این نیست که 70 رنفر را شفاعت نماید بلکه هدف آن است که عده ی زیادی را شفاعت نماید ؛ روایت داریم که  سه قشر اهل شفاعت هستند « انبیاء ، علما و شهدا » .

 

وی در ادامه نجات دادن یک نوجوان در روزگار امروزی و کشاندن آن به طرف مسجد یک معجزه ی الهی دانست و گفت : اگر ما با توجه به این که وضعی فرهنگی ما رو به فساد است  اگر بتوانیم یک نوجوان  را با این همه هجوم  فرهنگ غرب به مسجد بکشانیم و آنها را هدایت کنیم معجزه ی الهی شده است .

 

شیخ علی امیری سپس به  وظیفه ی اصلی اهل بیت(ع) اشاره کرد و گفت : اهل بیت (ع) برای تربیت و هدایت اشرف مخلوقات یعنی انسان آمده اند هر چند  که هدایت کل مخلوقات را در اختیار دارند ، اما این هدایت و تربیت کردن یکی سری ابزار می خواهد که مهمترین ابزار « دعا کردن و مناجات » است ، دعای کمیل ، دعای ابوحمزه ثمالی و دعای افتتاح  در مناجات شعبانیه و همچنین ماه مبارک رمضان  نسخه های تربیت هستند .امام سجاد(ع) در ابوحمزه ی ثمالی  دور شدن از مناجات و دعا کردن و نماز خواندن را بلا می داند لذا اگر دیدید که نماز شما به تأخیر می افتد  یا در جلسات مبتذل می روید و از این قبیل بدانید که مبتلا به بلا شده اید ، همانگونه که دارو برای مریضی جسم است ، دعا و مناجات هم برای مریضی روح است .

 

در ادامه کربلایی رحیم چنانی و حاج فرحان شریفی به زبان فارسی و عربی در وصف حضرت مهدی موعود(عج) به مرثیه سرایی پرداختند .

 

نیسی مجری  صد و سی و ششمین آیین شهد صلوات گذری به زندگی نامه ی شهید کاظم کاظمی زد و گفت : شهید کاظم کاظمی متولد 1 فروردین ماه 1310 در کشور عراق  در تاریخ 12 اردیبهشت ماه 1361  بر اثر شکنجه های رژیم بعثی  به شهادت رسید و پیکر پاک و مطهرش در نجف اشرف به خاک سپرده شد و پس از چندی با توجه به اینکه این خانواده همراه با خیلی از عراقی های دیگر اصالتا ایرانی بودند توسط حزب بعث  به ایران فرستاده شدند و از همان سال ها در شوش دانیال سکونت یافته اند و ما امشب به صورت غیر حضوری از طریق فضای مجازی برای شادی روح این شهید در مجموع2575150 صلوات قرائت شده است .

 

حاج ناصر پیوست مدیر مجمع اهل بیت ضمن قدردانی از حجت الاسلام علی امیری  اظهار داشت : روز سه شنبه 10 اردیبهشت ماه 1398 مراسم یادبودی به مناسبت درگذشت همشیره ی برادر عبدالامیر بشکار از ساعت 21 الی 23 در مجسجد جامع برگزار می شود . و علاوه بر آن انتظار دارم برای بهبودی پیرغلام شهرستان شوش حاج غلامعلی محول نیز دعا کنید .

 

شایان ذکر است صد و سی و هفتمین آیین شهد صلوات  روز یکشنبه 14 اردیبهشت ماه 1398 در منزل سادات احمدی به نیت شهید سید رضا طالب موسوی واقع در شوش ـ بلوار مدرس شرقی ـ خیابان نور پلاک 11 برگزار می شود .

Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی شوش نیوز می باشد. تهیه و طراحی : 0171 هاست