08152020شنبه
Last updateشنبه, 06 می 3882 2pm
کد خبر: ۹۸۰۳۲۲3899

صد و چهل و دومین آیین شهد صلوات شهرستان شوش برگزار شد

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

ساعت 22:00 یکشنبه 19 خردادماه 1398 به همت مجمع اهل بیت و با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان شوش و مدیریت ایثارگران تیپ حضرت مهدی(عج) ـ نزسا ، صد و چهل و دومین آیین شهد صلوات در منزل «شهید موسی نعامی» با تلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط عبدالرضا دبات برگزار شد .

به گزارش شوش نیوز ؛ حجت الاسلام شیخ عبدالنبی شیری در ابتدای سخنان خود از شهید موسی نعامی به عنوان همکار خود  اشاره کرد و گفت : من و شهید موسی نعامی در گروه صنایع کاغذپارس در سنگر تولید همکار بودیم تا این که توسط هواپیماهای دشمن بعثی در حمله ی هواپیمایی به کاغذپارس طی دو مرحله 72 نفر از همسنگران تولید به درجه ی رفیع شهادت ناول گردیدند و شهید موسی نعامی نیز یکی از این شهدای والامقام گروه صنایع کاغذپارس است که در تاریخ  5 اردیبهشت ماه 1365 به درجه ی رفیع شهادت نائل گردید.

وی افزود : نکته ی قابل توجه این است که شهدای کاغذپارس دقیقا 72 نفر هستند و این یعنی ما در سرزمین کربلا 72 نفر از اهل بیت و صحابه ی امام حسین(ع) به شهادت رسیدند ، و 7 تیر 1360 شهید مظلوم دکتر سید محمد حسین حسینی بهشتی همراه با 72 تن از بهترین یاران  انقلابی امام خمینی(ره) به شهادت رسیدند و در گروه صنایع کاغذپارس هم ما 72 نفر از بهترین کارگران سنگر تولید را از دست دادیم .


حجت الاسلام شیری در ادامه به حدیثی از امام علی(ع) اشاره کرد و گفت : امیرالمؤمنین می فرماید « إِنَّ الجِهادَ بابٌ مِن أَبوابِ الجَنَّةِ فَتَحَهُ الله لِخاصَّةِ أَولیائِهِ /// جهاد دری از درهای بهشت است. «فتح الله لخاصة اولیائه» این در را خدا برای اولیاء خاصش  خودش باز گذاشته است.» به این معنا نیست که هر کس دوست خدا شد توفیق جهاد پیدا می کند. خیر  ؛ این چطور واجبیه که همه باید شرکت کنند اما فقط مخصوص خاصان خداست؟جواب این است ؛ هر کس که وارد داستان جهاد شد تبدیل به آدم خاصی نمی شود مگر آن که  قبلی و عقلی روحیه ی شهادت طلبی داشته باشد ، این روحیه است که جهادگر را خاص می کند وقتی که این خلوص به حد اعلایی رسید اونوقت خدا گلچین می کند. و شهید موسی نعامی همانند دیگر شهدا از طرف خدا گلچین شد به قول مقام معظم رهبری که می فرماید « ما در صف اول بودیم شهدا را از آخر مجلس چیدند » آنها رفتند اکنون نوبت ماست .


وی در ادامه به  جابر بن عبدالله انصاری از صحابه ی خاتم انبیاء حضرت محمد مصطفی(ص) اشاره کرد و تصریح نمود : جابِرِ بن عبدالله بن عَمرو بن حرام بن کعب بن غَنْم بن سلمة از صحابه محمد پیامبر اسلام، که حدود 15سال قبل از هجرت حضرت محمد(ص) در مدینه از قبیله خزرج به‌دنیا آمد. عبدالله پدر جابر از بزرگان قبیله ی خزرج و از نخستین مسلمانان مدینه بود و در بیعت عقبه شرکت نموده و از کسانی بوده که سوگند خوردند پس از مهاجرت محمد به مدینه جان و مال خود را فدای او کنند. جابر از کسانی بود که در بیشتر غزوه ها حضور داشت و فقط در غزوه بدر و احد غایب بود گرچه برخی گفته‌اند که او در غزوه بدر آب‌رسان بوده‌است. جابر در اواخر عمر نابینا شد و یک سال در مکه زیست و سرانجام در مدینه درگذشت و در شهر مدائن کنار قبر سلمان فارسی به خاک سپرده شد و  اَبان بن عثمان، والی مدینه، بر وی نماز گزارد.


حجت الاسلام عبدالنبی شیری در تکمیل سخنان خود  افزود : جابر را از اصحاب پنج امام «از امام علی(ع) تا امام باقر(ع)» دانسته‌اند. او پس از واقعه عاشورا، نخستین زائر امام حسین(ع) بود که در روز اربعین به کربلا رسید. همچنین بنابر روایات، او سلام پیامبر(ص) را به امام باقر(ع) رساند.


در ادامه حاج ناصر پیوست ضمن قدردانی از حجت الاسلام عبدالنبی شیری به تعداد صلوات های قرائت شده اشاره کرد و گفت : در صد و چهل و دومین آیین شهد صلوات چه در جمع حاضر و چه از طریق فضای مجازی از اقصی نقاط کشور برای شادی روح این شهید والامقام 1286576 صلوات قرائت شده است .

 

از دیگر برنامه های این آیین  می توان به « مرثیه سرایی کربلایی احمد دژ در وصف شهدا و اهدا لوح یابود به فرزند شهید موسی نعامی از کارکنان اداره ی صمت توسط این اداره » اشاره کرد .

 

شایان ذکر است صد و چهل و سومین آیین شهد صلوات روز یکشنبه 26 خردادماه 1396 با سخنرانی «عبدالحسن آل کثیر» معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان شوش ساعت 22 در منزل «شهید محمود ظهیری» واقع در کوی ابوذر غفاری خیابان امام خمینی(ره) ـ جنب صندوق قرض الحسنه ی شهید دانش برگزار می شود.

Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی شوش نیوز می باشد. تهیه و طراحی : 0171 هاست