01222022شنبه
Last updateسه شنبه, 03 نوامبر 4505 7pm
از خبرنگار پایگاه خبری دانیال نیوز تجلیل شد

از خبرنگار پایگاه خبری دانیال نیوز تجلیل شد

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

عکس ـ دانیال کیهانی

به منظور ارج نهادن به انعکاس ...

فرمانده ی سپاه ناحیه ی شوش دانیال(ع) از دو خانواده ی شهید دیدار نمود

فرمانده ی سپاه ناحیه ی شوش دانیال(ع) از دو خانواده ی شهید دیدار نمود

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

عکس ـ دانیال کیهانی

به همت سپاه ناحیه ی شوش دانیا...

دومین پویش مردمی کودکان سایبری در خوزستان

دومین پویش مردمی کودکان سایبری در خوزستان

رئیس پلیس فتا استان خوزستان از برگزاری دومین پویش مردمی کودکان سایبری با رویکرده...

به دنبال کسب مقام دوم علی محمد دامچین در رشته ی دعاخوانی از این ذاکر اهل بیت(ع) تجلیل شد

به دنبال کسب مقام دوم علی محمد دامچین در رشته ی دعاخوانی از این ذاکر اهل بیت(ع) تجلیل شد

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

به همت مجمع اهل بیت شهرستان شوش دانیال(ع) از ذاکر ...

تبلیغات

 
  • تصاویر خبری

  • سخن روز

خدا را در هر نعمتي حقي است، هر كس آن را بپردازد، فزوني يابد، و آن كس كه نپردازد و كوتاهي كند، در خطر نابودي قرار گيرد. حضرت علی(ع)

ورزشی

اجتماعی

اهالی کوی  وهب و انصار  واکسینه شدند

اهالی کوی وهب و انصار واکسینه شدند

3 MONTHS AGO

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

عکس ـ میلاد جلالی

در پی حضور پایگاه های سیار واکسیناسیون مرکز بهداشت شهرستان شوش با همکاری حوزه مقاومت بسیج شهید دانش ...

Loading...

فرهنگی ـ هنری و رسانه

اخبار شهرستان های استان خوزستان

مقاومت و پایداری

فرمانده ی سپاه ناحیه ی شوش دانیال(ع) از دو خانواده ی شهید دیدار نمود

فرمانده ی سپاه ناحیه ی شوش دانیال(ع) از دو خانواده ی شهید دیدار نمود

6 DAYS AGO

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

عکس ـ دانیال کیهانی

به همت سپاه ناحیه ی شوش دانیال(ع) و حوزه ی مقاومت بسیج سردار شهید مجید بقایی ؛ همزمان با «سالروز وف...

Loading...

اقتصادی

مذهبی

سیاسی

ورزشی

تجلیل از دو پیشکسوت فوتبال در روستای جریه ی سید محمد

2 YEARS AGO
تجلیل از دو پیشکسوت فوتبال  در روستای جریه ی سید محمد

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

ساعت 19 روز چهارشنبه 2 مردادماه 1398 سرپرست اداره ی ورزش و جوانان شهرستان شوش با حضور در میدان چمن فوتبال روستای جریه ی سید محمد از دو پیشکسوت فوتبال این روستا تجلیل نمود .

Readmore

اجتماعی

زیر ساخت های درمانی این شهرستان نیازمند توجه بیشتری می باشد

6 YEARS AGO
زیر ساخت های درمانی این شهرستان نیازمند توجه بیشتری می باشد

فرماندار شهرستان شوش گفت: وضعیت بیمارستان نظام مافی جوابگوی مردم نیست و زیر ساخت های درمانی این شهرستان نیازمند توجه بیشتری می باشد.

 

 

 

Readmore

اقتصادی

ستاد بازآفرینی پایدار شهری در شوش آغاز به کار کرد

6 YEARS AGO
ستاد بازآفرینی پایدار شهری در شوش آغاز به کار کرد

فرماندار شهرستان شوش از آغاز بکار ستاد باز آفرینی پایدار به منظور ساماندهی محدوده ها و محلات شهری شوش با مشارکت کارشناسان در قالب یک تیم تخصصی خبر داد.

 

 

 

Readmore

کد خبر: ۰۰۰۷۰۹4533

یادواره ی شهدای مسجد امام سجاد(ع) شهر شوش برگزار شد

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

به همت پایگاه مقاومت بسیج امام سجاد(ع) حوزه ی مقاومت بسیج سردار سرلشکر پاسدار شهید حسن درویشی ، یادواره ی شش شهید والامقام« غلامعلی کاکانژادیان ـ اسماعیل قربانی ـ محمدرضا انصاری ـ محمدخدادادی ـ محمد صبوری فرد و حسن نبهان» با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در مسجد امام سجاد(ع) برگزار شد .

به گزارش شوش نیوز ؛ ساعت 21:45 پنجشنبه 8 مهرماه1400 با حضور «حجت الاسلام شیخ مهدی علیزاده اصل امام جمعه ، سرهنگ دوم پاسدار علیرضا ایمانی فرمانده ی سپاه ناحیه ی شوش ، حجت الاسلام محمد دانیالی فر مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ی شوش ، سرگردپاسدار حسن صیادی معاونت بهداشت و سلامتی سپاه ، سروان پاسدار علی اسدزاده فرمانده ی حوزه ی مقاومت بسیج سردار سرلشکر پاسدار شهید حسن درویشی ، برادر پاسدار مهندس هادی فرخی معاونت بسیج سازندگی سپاه ناحیه ی شوش ، مهندس فیض اله دیناروند سرپرست مرکز بهداشت شهرستان شوش ، علی دیناروند رئیس کمیته ی امداد حضرت امام خمینی(ره) ، جمعی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و خانواده های معظم شهداء» یادواره ی شهدای مسجد امام سجاد(ع) با تلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط قاری برجسته ی شهرستان شوش محمدرضا تریچی برگزار شد .


حجت الاسلام شیخ مهدی علیزاده امام جمعه ی شهرستان شوش که در این یادواره ضمن عرض تسلیت دهه ی سوم صفر که در خود  رحلت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) ، شهادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) و  شهادت  ثامن الحجج حضرت امام رضا(ع) را در پیش رو دارد این مناسبت ها را به شما عزیزان تسلیت می گویم .

وی در ادامه به چرایی  تشکیل انقلاب اسلامی اشاره کرد و خاطر نشان نمود : قطعا آن چیزی که در اندیشه ی امامین انقلاب وجود دارد« انقلاب آمد تا حاکمیت اسلام »در جهان ایجاد شود برای این که بتوانیم حاکمیت اسلامی را ایجاد کنیم ، انقلاب 22 بهمن سال 1357 شروع کار بود و اشتباه بزرگی که دشمنان ما در قبال انقلاب انجام دادند  ؛ البته این اشتباه را با سخنان برخی از افراد درون همین انقلاب ایجاد شده است ؛ برخی در همین انقلاب هستند مسئولیت هم دارند ولی نظرشان در مورد انقلاب کاملا متفاوت است ، اما چیزی را که ما باید به دنبال آن باشیم نظر امامین انقلاب است .دشمن به خیال واهی خودش فرض می کرد انقلاب اسلامی ایران مثل دیگر انقلاب ها یک آغازی دارد، آغاز آن که 22 بهمن1357 است ، لذا دشمن در این تاریخ کورنومنت خودش را به حرکت در آورد ولی هر چه جلوتر رفتیم می گویند نسل بعد نسبت به انقلاب بیگانه هستند و این انقلاب را پذیرا نیستند همینطور که جلوتر می رویم می گویند باید به جایی برسیم به تعبیر غربی ها « انقلاب فرزندان خودش را می بلعد » و قطعا به جایی می رسیم که نسل های بعدی نسبت به آرمان های انقلاب بیگانه خواهد شد .

 

امام جمعه ی شهرستان شوش تلنگری به قبل از انقلاب زد و گفت : در آن زمان به هر کسی مقلد امام بود و در تظاهرات شرکت می کرد می گفتند «انقلابی» یعنی کسی که با آن رژیم طاغوت مخالف بود در واقع انقلابی است . در صورتی که ما در انقلاب اسلامی یک تعریف جدیدی برای انقلاب گرا داریم کما اینکه انقلاب اسلامی ایران هم یک تعریف جدیدی از یک انقلاب است ؛ ذاتا و ماهیتا با تمام انقلاب هایی که در سراسر جهان ایجاد شده است کاملا متفاوت است .

حجت الاسلام شیخ مهدی علیزاده اصل در ادامه به انقلاب فرانسه در سال 1789 میلادی اشاره کرد و گفت :  انقلاب فرانسه یا انقلاب کبیر فرانسه (۱۷۹۹ـ ۱۷۸۹) دوره‌ای از دگرگونی‌های اجتماعی ـ سیاسی در تاریخ سیاسی فرانسه و اروپا به دست ملت فرانسه بود. اما در سال 1799 با به روی کار آمدن ناپلئون بُناپارت طی کودتای ۱۸ برومر خود را به عنوان کنسول اول منصوب کرد و عملاً قدرتمندترین فرد فرانسه شد تا آن که پنج سال بعد به مقام امپراتوری فرانسه رسید. وی در نخستین دهه ی سده ۱۹ میلادی ارتش فرانسه را علیه اکثر قدرت‌های اروپایی هدایت کرد و پس از رشته‌ای از پیروزی‌ها موقعیت فرانسه را به عنوان یکی از قدرت‌های غالب قاره ی اروپا تثبیت کرد. در این دوره حوزه نفوذ فرانسه از طریق اتحادهای متعدد با سایر کشورها و انتصاب دوستان و اعضای خانواده ناپلئون به رهبری دیگر کشورهای تصرف شده توسط فرانسه، گسترش یافت.

 

این انقلاب، یکی از چند انقلاب مادر در طول تاریخ جهان است که پس از فراز و نشیب‌های بسیار، منجر به تغییر نظام سلطنتی به جمهوری دموکراتیکی فرانسه و ایجاد لائیسیته شد. برخی معتقدند که اولین جرقه ی انقلاب، یورش به باستیل بود و در آن زمان نیز مردم هنوز به براندازی سلطنت فکر نمی‌کردند و برخی آغاز آن را ماه مه ۱۷۸۹ (میلادی) می‌دانند. پایان آن را ۱۷۹۵ یا ۱۷۹۹ می‌دانند و برخی سال ۱۸۰۴ که ناپلئون اعلام امپراتوری نمود و گاهی تمام دوره ناپلئون را تا ۱۸۱۵ نیز جزء انقلاب فرانسه می‌آورند ولی اغلب آغاز عصر ناپلئون را پایان دوره انقلاب می‌شمارند.چون تمام انقلابیون  به دستور ناپلئون با گیوتین سر بریده شدند .

 

وی در ادامه به انقلاب روسیه اشاره کرد و تصریح نمود : وقتی انقلاب روسیه پیروز شد چیزی کمتر از 23 سال که یُسِب بِساریُنیس دزِ جوغاشویلی معروف به ویساریونویچ استالین ملقب به مرد پولادین، رهبر و سیاست‌مدار کمونیست شوروی وقتی بر روی کار آمد ، وقتی که بر سر کار آمد آن چیزی را که ارائه داد کاملا مخالف آرامان های انقلابیون روسیه بود . یا وقتی که مائو زِدونگ یا مائو تسه‌دون تئوریسین مارکسیسم لنینیسم و سیاست‌مدار انقلابی در چین انقلابی را به پیروزی رساند ، پنج سال بعد از این دنیا رفت و وقتی که از این دنیا رفت مخالفین با او حکومت را در دست گرفتند .

 

امام جمعه ی شهرستان شوش در ادامه به ترور شخصیت های انقلاب ایران اشاره کرد و گفت : اولین ضربه ای که توسط منافقین میخواستند برای سرنگونی انقلاب وارد کنند این بود که  تئوریسین های انقلاب را ترور کنند .اشخاصی نظیر « آیت‌ا... مرتضی مطهری ـ حجت الاسلام دکتر محمد مفتح ـ آیت‌ا... سید محمود قاضی طباطبایی ـ آیت ا.... محمد حسین حسینی بهشتی ـ محمدعلی رجایی ـ حجت الاسلام محمد جواد باهنر ـ حجت الاسلام سید عبدالکریم هاشمی نژاد ـ آیت‌ا... سیدعبدالحسین دستغیب ـ آیت‌ا... علی قدوسی ـ سیدحسن آیت ـ آیت‌ا... عطاءا... اشرفی اصفهانی ـ آیت‌ا... محمد صدوقی ـ اسدا... لاجوردی ـ  سپهبد علی صیاد شیرازی و ترور نافرجام مقام معظم رهبری»

 

البته ترور مقام معظم رهبری از دید ما نافرجام بود وگرنه منافقین کار خود را کردند چون حضرت آقا به کما رفت و خداوند توفیق دادحضرت آقا از کما برگشت و  به تعبیر امام خمینی(ره) به مقام معظم رهبری فرمود : « خدا با شما کار دارد .»

 

وی در ادامه به تفاوت ذانی انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب ها اشاره کرد و اظهار داشت : تفاوت ذاتی که باعث می شود دشمن سردرگم شود ، وقتی که مقام معظم رهبری بارها می فرماید : « دستگاه محاسباتی دشمن خطا می کند » به خاطر اینکه دستگاه محاسباتی داده می خواهد ، شما وقتی به این دستگاه داده های اشتباه بدهید در محاسبه دچار اشکال می شود . در این یادواره می خواهم این تفاوت ذاتی را بگویم .

 

حجت الاسلام شیخ مهدی علیزاده اصل افزود : قبل از اینکه انقلاب اسلامی ایران رسما به پیروزی برسد یک دولت موقت بر سرکار آمد ، مهدی بازرگان که رئیس دولت موقت بود 14 بهمن سال 1357 سخنرانی کرد در سخنرانی خود گفت : « مردم آمدید انقلاب کردید دست شما درد نکند برگردید به خانه های خودتان باقی کار را به ما بسپارید .» نظر مهدی بازرگان و کسانی که هم فکر ایشان هستند این است که « یک حکومتی می رود و یک انقلاب می آید » مثل دیگر سلسله ها و حکومت ها که می آیند و می روند  ولی امامین انقلاب نظرشان این نیست ، حضرت آقا یک جمله ی بسیاز زیبایی دارد که می فرماید :« ما در انقلاب اسلامی ایران به دنبال حد و مرتبه ی بالای انقلاب هستیم» ما دوبار حداقل خواهی کردیم و به دنبال کم بودیم در هر دو بار هم شکست خوردیم ، این صحبت های حضرت آقاست ؛ در بحث مشروطه آقایان به دنبال چی بودند؟ می گفتند : « ما یک شاه داریم که خیلی مستبد است هر چه خودش بخواهد انجام می دهد » بیاید مجلسی کنار دستش بگذاریم صحبت های شاه را ببریم در مجلس سبک سنگین کنیم یک کم از اختیارات شاه را کم کنیم چه اتفاقی افتاد ؟بعد از شکست خوردن مشروطه قبلش استبداد صغیر بود و بعدش استبداد کبیر یعنی چیزی را که از دست ندادیم هیچ ، چیزی بالاتر از آن جایگزین شد .

 

وی افزود : دومین انقلابی که داشتیم  موضوع نفت بود ، مصدق آمد به حمایت آیت ا... کاشانی گفت به دنبال این هستیم که حداقل نفت مال خودمان باشد لذا تلاش خود را به کار ببریم تا این نفت را ملی کنیم . ولی تا قبل از کودتای 28مردادماه ۱۳۳۲نفت ایران فقط در اختیار انگلیسی ها بود اما از این کودتا علاوه بر انگلیس نفت در اختیار آمریکایی ها هم قرار گرفت .لذا در انقلاب اسلامی سال 1357 امامین انقلاب فرمودند : « ما به دنبال حداقل ها نیستیم بلکه ما به دنبال حاکمیت اسلام در جهان هستیم .» محدوده ی انقلاب مرز سرزمینی ندارد و باید توسعه پیدا کند ، اسلام حاکمیتش در جهان ظهور و بروز داشته باشد .

 

نظریه ی نظام انقلابی در 22 بهمن 1357 آغاز مسیری است برای تحقق انقلاب اسلامی ؛ در 22 بهمن57 انقلاب حرکت شروع شد، ما یک مسیر داریم و باید این مسیر را تا ایجاد تمدن نوین اسلامی ادامه دهیم ، این چه راهکاری دارد ؟ ما در این مسیر چند مرحله را باید طی کنیم « در مرحله اول ایجاد انقلاب اسلامی است که در سال 57 این انقلاب ایجاد شد » ؛ « مرحله ی دوم نظام سازی اسلامی است ، همان چارچوب ها و قوانینی که ایجاد شد » ؛ مرحله ی سوم  ایجاد دولت اسلامی است ، دولت نه به عنوان قوه ی مجریه ؛ بلکه به عنوان هر فردی که دخالت دارد در امور این انقلاب به عنوان دولت مطرح می شود » ؛ « مرحله ی چهارم جامعه ی اسلامی است ، ما وقتی دولت اسلامی را ایجاد کردیم باید به سمت این باشیم که جامعه ی اسلامی داشته باشیم ، جامعه دای داشته باشیم که در آن امر به معروف و نهی از منکر اجرا شود » وقتی چنین اتفاقی افتاد می رسیم به  «تمدن نوین اسلامی»  .

 

امام جمعه ی شهرستان شوش در بخش دوم سخنان خود به وظیفه ی امروز فرد فرد ایرانیان اشاره کرد و تصریح نمود : شهدای ما وظیفه ی خود را انجام دادند و حسینی کار کردند الان نوبت ماست که زینبی کار کنیم و ادامه دهنده ی راه شهدا باشیم .


از دیگر برنامه های این یادواره می توان به « اهدا لوح تقدیر و هدیه به خانواده ی شش شهید مسجد امام سجاد(ع) ـ اهدا لوح تقدیر و هدیه به پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس و قرائت فرازی از دعای کمیل توسط مداح اهل بیت حاج مهدی مرادی» اشاره کرد .

 

همچنین در راستای ادامه ی نهضت کمک مومنانه  و ادامه ی طرح شهید حاج قاسم سلیمانی به مناسبت هفته ی دفاع مقدس به همت گروه جهادی جهادگران فرهنگی و مرکز نیکوکاری امام رضا (ع) مسجدامام سجاد (ع) و معاونت بسیج سازندگی سپاه ناحیه ی شوش ،   ۳۰۰ عددماسک  n95 یونی و۵۰عدد گان بهداشتی 10عدد پتو 10عدد بالشت و تجهیزات پزشکی به ارزش 10 میلیون تومان در این یادواره به بخش دیالیز بیمارستان نظامی مافی اهدا خواهد شد.  همچنین به مناسبت شروع سال تحصیلی  تعداد ۷۰عدد پک لوازم تحریر به همراه کیف مدارس به ارزش ریالی 280میلیون ریال  در اختیار دانش آموزان نیازمند تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار خواهند گرفت.


 
 
  • سرمقاله

  • محبوب ترین اخبار

  • آخرین اخبار

قیمت روز طلا

شاخص بورس

پیشخوان

IMAGE
آفتاب یزد
دوشنبه, 06 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
ابتکار
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
ابرار
سه شنبه, 21 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
ابرار ورزشی
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
استقلال جوان
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
اطلاعات
سه شنبه, 07 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
اعتماد
سه شنبه, 07 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
افکار
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
اقتصاد پویا
پنج شنبه, 31 ارديبهشت 1394
ادامه مطلب...
IMAGE
ایران
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
ایران ورزشی
سه شنبه, 12 اسفند 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
بانی فیلم
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
بورس
چهارشنبه, 29 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
تجارت
چهارشنبه, 29 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
جام جم
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
جمهوری اسلامی
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
خبرورزشی
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
دنیای اقتصاد
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
سایه
چهارشنبه, 29 بهمن 1393
ادامه مطلب...

نرخ ارز

عکس هفته

 

 

گرافیک و کایکاتور

اوقات شرعی

نظرسنحی

نظر شما در مورد عملکرد پایگاه خبری تحلیلی شوش نیوز چیست؟

Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی شوش نیوز می باشد. تهیه و طراحی : 0171 هاست