07022022شنبه
Last updateسه شنبه, 03 نوامبر 4505 7pm
بازخوانی و افشای  حقوق بشر به روایت تاریخ علیه جمهوری اسلامی ایران

بازخوانی و افشای حقوق بشر به روایت تاریخ علیه جمهوری اسلامی ایران

به قلم ـ عباس کرم الهی

استکبار جهانی که خود را مدافع حقوق بشر در کل جهان می دان...

سومین نشست آموزش خبرنگاری بسیجیان در مسجد ابوذر غفاری شوش برگزار شد

سومین نشست آموزش خبرنگاری بسیجیان در مسجد ابوذر غفاری شوش برگزار شد

به همت کانون بسیج رسانه ی سپاه ناحیه ی شوش و با همکاری حوزه ی مقاومت شهید دانش ،...

نمایشگاه عملکرد یکساله ی پایگاه های مقاومت بسیج شد افتتاح شد

نمایشگاه عملکرد یکساله ی پایگاه های مقاومت بسیج شد افتتاح شد

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

به همت سپاه ناحیه ی شوش دانیال(ع) ، نمایشگاه عملکر...

تمرینات روخوانی نمایش های شاپرک و تراژدی زندگی آغاز شد

تمرینات روخوانی نمایش های شاپرک و تراژدی زندگی آغاز شد

گروه تئاتر اندیشه وابسته به انجمن هنرهای نمایشی اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر...

تبلیغات

 
  • تصاویر خبری

  • سخن روز

خدا را در هر نعمتي حقي است، هر كس آن را بپردازد، فزوني يابد، و آن كس كه نپردازد و كوتاهي كند، در خطر نابودي قرار گيرد. حضرت علی(ع)

ورزشی

فرهنگی ـ هنری و رسانه

اخبار شهرستان های استان خوزستان

مقاومت و پایداری

اقتصادی

مذهبی

سیاسی

ورزشی

تجلیل از دو پیشکسوت فوتبال در روستای جریه ی سید محمد

2 YEARS AGO
تجلیل از دو پیشکسوت فوتبال  در روستای جریه ی سید محمد

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

ساعت 19 روز چهارشنبه 2 مردادماه 1398 سرپرست اداره ی ورزش و جوانان شهرستان شوش با حضور در میدان چمن فوتبال روستای جریه ی سید محمد از دو پیشکسوت فوتبال این روستا تجلیل نمود .

Readmore

اجتماعی

زیر ساخت های درمانی این شهرستان نیازمند توجه بیشتری می باشد

7 YEARS AGO
زیر ساخت های درمانی این شهرستان نیازمند توجه بیشتری می باشد

فرماندار شهرستان شوش گفت: وضعیت بیمارستان نظام مافی جوابگوی مردم نیست و زیر ساخت های درمانی این شهرستان نیازمند توجه بیشتری می باشد.

 

 

 

Readmore

فرهنگ ناموسی یا ناموس فرهنگی ـ قسمت سوم

4 MONTHS AGO
فرهنگ ناموسی یا ناموس فرهنگی ـ قسمت سوم

به قلم ـ استاد جعفر دیناروند

در سال روز بعثت حضرت رسول اکرم(ص) ، عیدی که آغازگر رستگاری و طلوع تابنده ی مهر هدایت است ، سومین قسمت از مقاله ی « فرهنگ ماموسی یا ناموس فرهنگی» به قلم استاد جعفر دیناروند را برای مطالعه ی مخاطبین منتشر می کنیم .

Readmore

اقتصادی

ستاد بازآفرینی پایدار شهری در شوش آغاز به کار کرد

6 YEARS AGO
ستاد بازآفرینی پایدار شهری در شوش آغاز به کار کرد

فرماندار شهرستان شوش از آغاز بکار ستاد باز آفرینی پایدار به منظور ساماندهی محدوده ها و محلات شهری شوش با مشارکت کارشناسان در قالب یک تیم تخصصی خبر داد.

 

 

 

Readmore

کد خبر: ۰۱۰۲۲۵4769

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شوش در اولین همایش تجلیل از پیشکسوتان و مدال آوران ورزش کم کاری ها در حوزه ی ورزش زیاد است

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

عکس ـ حمید منصوری

اولین همایش تجلیل از پیشکسوتان و مدال آوران ورزش شهرستان شوش با حضور جمعی از مسئولین ، پیشکسوتان و ورزشکاران در تالار نیایش شوش برگزار شد .

به گزارش شوش نیوز ؛ ساعت 16:30 روز یکشنبه 25 اردیبهشت ماه1401 هم زمان با سالروز « حکیم ابوالقاسم فردوسی ، شاعر حماسه‌سرای ایرانی و سراینده ی  شاهنامه » اولین همایش تجلیل از پیشکسوتان و مدال آوران ورزش  به همت «سعید کاوری پور مدیر باشگاه اس . کا . پلاس ، احمد سرخه مدیر کانون تبلیغاتی پویا چاپ  و مدیریت شرکت پاستوریزه ی شیر پگاه خوزستان و دکتر مهدی تمیمی عضو شورای اسلامی شهر شوش » به دبیری « قاسم لطیفی فر» در سالن اصلی تالار نیایش شوش برگزار شد .

در این همایش سجاد  اسدی مهر دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شوش سخنان خود را با خوانش شعری از ملک الشعرای بهار  آغاز نمود و گفت : «تن زنده والا به ورزندگی است / که ورزندگی مایه ی زندگی است / به ورزش گرای و سرافراز باش / که فرجام سستی سرافکندگی است / ز ورزش میاسای و کوشنده باش/ که بنیاد گیتی به کوشندگی است»

وی در ادامه قهرمانی تیم فوتبال استقلال تهران را بعد از 9 سال به استقلالی های ایران ، خوزستان و شهرستان شوش تبریک گفت و سپس از بانیان برگزاری اولین همایش تجلیل از پیشکسوتان و مدال آوران ورزش شوش قدردانی نمود و گفت : این پیشکسوتان و مدال آوران ساعتها و روزها  از عمر خود را تلاش و کوشش  نموده اند  و با تحمل مشکلات و ناملایماتی های بسیار  توانسته اند  « جسم ، روح و ذهن خود» را  ثبت و ضبط کنند .

 

داستان عمومی و انقلاب شهرستان شوش در ادامه به دغدغه های خود در حوزه ی ورزش اشاره کرد و خاطر نشان نمود : یکی از شرایط  لازمه در این همایش  ، مدیریت زمان است  و چون حاضرین در این همایش همه با کرنومتر آشنا هستند و وقت شناس می باشند سعی می کنم که سخنان خود را در حد 10 دقیقه  به پایان برسانم تا  از پیشکوتان ورزش شوش کارت زردی دریافت نکنم ، البته سخنان من  دغدغه هایی است که مربوط به حوزه ی ورزش شهرستان شوش می باشد .

اسدی مهر در ادامه یادآور شد : ورزش شاخصه های مهمی دارد و اولین شاخصه ی آن این است که گرایش جامعه بیشتر به سمت رشته های مختلف ورزشی است  و میزان سلامت جسم  همه ی افراد  که اهمیت زیادی دارد در گروهمین رو آوردن به ورزش است ، عده ای  به صورت حرفه ای به ورزش می پردازند ، برخی آماتور هستند و تعدادی هم از جامعه  با دیدن برنامه های ورزشی  اوقات خود را سپری می کنند  و بالاخره گروهی هم  به کسب و کار  در ورزش مشغول هستند .

 

وی افزود : اهمیت ورزش بر کسی پوشیده نیست ، لذا توقع داریم این مقوله  در شهرستان شوش  هم به شکلی خاص هم توسط مسئولین و هم پیشکسوتان و ورزشکاران دیده شود .

 

سجاد اسدی مهر در ادامه خاطر نشان نمود : دومین شاخصه  ی پیشگیری از جرائم ، ورزش است ، بر اساس نتایج پژوهشی که نشان داده است که بین ارتکاب جرم  و متغیرها وضعیت « سن ، تحصیلات ، شغل  ، فعالیت های ورزشی و حتی نوع ورزش» تفاوتهای معنا داری وجود دارد به طوری که هر چه افراد  توان بیشتری در فعالیت های ورزشی  در باشگاه های ورزشی سپری می کنند کمتر به سمت « بزه و جرم» گرایش پیدا می کنند .

 

داستان عمومی و انقلاب شهرستان شوش  در ادامه  به نقش تبلیغات  اشاره کرد و گفت : برنامه های تبلیغاتی  هم نقش بسیار با اهمیتی  را در سوق دادن  افراد به سمت ورزش ایفا می کند که خوشبختانه امروزه  دستگاه قضا  قوانین جزائی در سطح کشور اسلامی ایران  جانمایی کرده که توسط قضات  به کار گرفته و اتفاقا تأثیر مثبتی در جامعه داشته است ، مثلا من در همین شهرستان شوش  بین ورزشکارانی که  متأسفانه اتفاقی رخ داده شده بود  آنها را  به مطالعه ی کتاب های « اخلاق در ورزش» محکوم کردم ، لذا سعی ما بر این است که  از این سیاست  به جا  استفاده کنیم  ، نکته نظرات خیلی از همکاران در بحث پیشگیری  از جرائم همی است که به جای فرستادن افراد به حبس و زندان به فراخور سطح سواد و حرفه ی آن اشخاص حکم هایی صادر کنید که تأثیر بهتری در جامعه داشته باشد .

 

اسدی مهر در پایان به آخرین دغدغه ی خود در حوزه ی ورزش شوش اشاره کرد و اظهار داشت : یکی از ورزشکاران  با بنده صحبت کرد و موضوعی را گزارش داد که خیلی از مسئولین  در سطح شهرستان شوش  به ورزش اهمیت نمی دهند ؛ مسلما نقش حیاتی و بی بدیل ورزش  برای همگان  روشن است و با بازدیدهای میدانی که خودم  داشتم کمک کاری مسئولین را مشاهده کردم و از همان روز اول که به عنوان داستان عمومی و انقلاب شهرستان شوش معارفه شدم  دو مطلب را حساسیت ویژه ی خود اعلام کردم « اول ورزش و دوم محیط زیست » متأسفانه حوزه ی ورزش این شهرستان دارای انفعال شدید و چشمگیری است به نحوی که هیچ یک از مسئولین اجرایی  شهرستان حتی حاضر به رنگ آمیزی  تابلوی اداره ی ورزش و جوانان  نیستند  و به خودشان این زحمت  را نمی دهند  که حتی بروند و تابلوی این اداره که منشأ  با اهمیتی را ایفا می کند از نزدیک ببینند .

 

وی افزود : ما در حوزه های زیادی  ورود کرده ایم و سعی ما بر این بوده که شبانه روزی  تلاش کنیم  ، اما متأسفانه خیلی ها کار نمی کنند و ترک فعال می کنند و توقع ما این است حتی از شکا پیشکسوتان ورزش  ، حتی از فرماندار شهرستان شوش  که نگاه ویژه  به حوزه ی ورزش این شهرستان داشته باشند . این همایش به این مهمی  چرا رئیس اداره ی ورزش و جوانان حضور ندارد ؟  در حالی که خوشبختانه مدیرکل ورزش و جوانان استان خوزستان فرزند این شهرستان است و یکی از ورزشکاران نمونه در سطج جهان است و می توان  از این ظرفیت و این پتانسیل ها برای شهرستان شوش استفاده کرد . جمله ی آخر من این است که هزینه ی  رنگ آمیزی و نقاشی تابلوی اداره ی ورزش و جوانان را پرداخت خواهم کرد .

 

از دیگر برنامه های این همایش می توان به « ترانه سرایی محمد مولایی ، تجلیل از خانواده ی شهید حاج رضا محمودخانی مدیر اسبق کانون بسیج ورزشکاران سپاه ناحیه ی شوش دانیال(ع) ، تجلیل از پیشکسوتان ورزش» نظیر « یداله توحیدی ، غلام حیدری پور ، عبدالزهرا عرب کمری ، کاظم ملاثانی ، پرویز ساکیانی ، محمدرضا دیناروند ، استاد جعفر دیناروند ، عباس کرم الهی ، استاد غضنفر جودی ، علیرضا دانیالی و..... و مدال آوران رشته های ورزشی » اشاره کرد .

 

از نکات قابل توجه این همایش می توان به اهدا دو مدال به دو جانباز هشت سال دفاع مقدس و همچنین اهدا کارت هدیه دو نفر از بانیان این همایش به «استاد غضنفر جودی و عباس کرم الهی» اشاره کرد .

 

شایان ذکر است در این همایش « محمود عیدانی فرماندار ، اسکندر خطایی رئیس دادگستری ، سجاد اسدی مهر داستان عمومی و انقلاب ، سروان پاسدار عباس احسانی جانشین فرمانده ی سپاه ناحیه ی شوش ، محمدحسن پورنعمت رئیس اداره ی اوقاف و امورخیریه ، دکتر مهدی تمیمی عضو شورای اسلامی شهر شوش ، مهندس مهدی طالبی مدیرعامل شرکت پاستوریزه ی شیر پگاه خوزستان و.....» حضور داشتند .


اما نکته ای که نباید آن را نادیده گرفت  مربوط می شود به سال 1397 زمانی که دکتر عدنان غزی فرماندار ، رشید هدایتخواه رئیس اداره ی ورزش و جوانان شهرستان شوش بود به دبیری مصطفی رحیم خانی «اولین همایش تجلیل از نخبگان و مدال آوران شهرستان شوش» در همین تالار نیایش برگزار شد و به نفرات اول تا سوم تمام رشته های ورزشی ، علوم قرآنی و هنری با اهدا لوح تقدیر و تندیس تجلیل شد ، اما به این همایش اشاره ای نگردید و عنوان اولین همایش تجلیل به پیشکسوتان و مدال آوران به همایش امروز اختصاص داده شد .

 البته در گذشته هم دو دور از پیشکسوتان تجلیل شده است اما چون بنری با این عنوان در محل برگزاری نصب نشده است به آنها نمی پردازم

 
 
  • سرمقاله

  • محبوب ترین اخبار

  • آخرین اخبار

قیمت روز طلا

شاخص بورس

پیشخوان

IMAGE
آفتاب یزد
دوشنبه, 06 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
ابتکار
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
ابرار
سه شنبه, 21 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
ابرار ورزشی
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
استقلال جوان
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
اطلاعات
سه شنبه, 07 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
اعتماد
سه شنبه, 07 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
افکار
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
اقتصاد پویا
پنج شنبه, 31 ارديبهشت 1394
ادامه مطلب...
IMAGE
ایران
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
ایران ورزشی
سه شنبه, 12 اسفند 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
بانی فیلم
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
بورس
چهارشنبه, 29 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
تجارت
چهارشنبه, 29 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
جام جم
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
جمهوری اسلامی
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
خبرورزشی
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
دنیای اقتصاد
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
سایه
چهارشنبه, 29 بهمن 1393
ادامه مطلب...

نرخ ارز

عکس هفته

 

 

گرافیک و کایکاتور

اوقات شرعی

نظرسنحی

نظر شما در مورد عملکرد پایگاه خبری تحلیلی شوش نیوز چیست؟

عالی - 54.7%
خوب - 12.2%
متوسط - 8.9%
ضعیف - 24.2%
Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی شوش نیوز می باشد. تهیه و طراحی : 0171 هاست