05262022پنج شنبه
Last updateسه شنبه, 03 نوامبر 4505 7pm
گفتگو با مدیر پایگاه جهانی میراث فرهنگی شوش به مناسبت روز جهانی موزه

گفتگو با مدیر پایگاه جهانی میراث فرهنگی شوش به مناسبت روز جهانی موزه

فائقه شیرک ـ خبرنگار شوش نیوز

چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401 علاوه بر اینکه روز ملی ...

سید اسماعیل موسوی رئیس شورای جهادی شهرستان شوش نفر اول سومین دوره انتخابات مجمع جهادگران استان خوزستان انتخاب شد

سید اسماعیل موسوی رئیس شورای جهادی شهرستان شوش نفر اول سومین دوره انتخابات مجمع جهادگران استان خوزستان انتخاب شد

سومین دوره ی انتخابات  مجمع جهادگران استان خوزستان در سالن امام خامنه ای«مدظله ا...

سخنی با هنرمندان و اصحاب رسانه ی شهرستان شوش

سخنی با هنرمندان و اصحاب رسانه ی شهرستان شوش

به قلم ـ عباس کرم الهی

چند سالی است که پشت سر هم و به فاصله زمانی کمتر از دوسال...

هیئت مدیره ی گروه تئاتر اندیشه در دوره ی پنجم  با دریافت اعتبارنامه رسما فعالیت خود را آغاز نمود

هیئت مدیره ی گروه تئاتر اندیشه در دوره ی پنجم با دریافت اعتبارنامه رسما فعالیت خود را آغاز نمود

ساعت 11 چهارشنبه  28 اردیبهشت ماه  ماه1401 در  جلسه ی  با حضورسرپرست اداره فرهنگ...

تبلیغات

 
  • تصاویر خبری

  • سخن روز

خدا را در هر نعمتي حقي است، هر كس آن را بپردازد، فزوني يابد، و آن كس كه نپردازد و كوتاهي كند، در خطر نابودي قرار گيرد. حضرت علی(ع)

ورزشی

فرهنگی ـ هنری و رسانه

اولین جلسه ی کارگاه آموزش خبرنگاری چهار روز آینده برگزار می شود

اولین جلسه ی کارگاه آموزش خبرنگاری چهار روز آینده برگزار می شود

22 HOURS AGO

به همت کانون بسیج رسانه ی سپاه ناحیه ی شوش دانیال(ع) و با همکاری حوزه ی مقاومت بسیج شهید دانش اولین کارگاه آموزش خبرنگاری «ویژه ی بسیجیان» روز یکشنبه ...

Loading...

اخبار شهرستان های استان خوزستان

مقاومت و پایداری

اقتصادی

مذهبی

سیاسی

ورزشی

تجلیل از دو پیشکسوت فوتبال در روستای جریه ی سید محمد

2 YEARS AGO
تجلیل از دو پیشکسوت فوتبال  در روستای جریه ی سید محمد

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

ساعت 19 روز چهارشنبه 2 مردادماه 1398 سرپرست اداره ی ورزش و جوانان شهرستان شوش با حضور در میدان چمن فوتبال روستای جریه ی سید محمد از دو پیشکسوت فوتبال این روستا تجلیل نمود .

Readmore

اجتماعی

زیر ساخت های درمانی این شهرستان نیازمند توجه بیشتری می باشد

7 YEARS AGO
زیر ساخت های درمانی این شهرستان نیازمند توجه بیشتری می باشد

فرماندار شهرستان شوش گفت: وضعیت بیمارستان نظام مافی جوابگوی مردم نیست و زیر ساخت های درمانی این شهرستان نیازمند توجه بیشتری می باشد.

 

 

 

Readmore

فرهنگ ناموسی یا ناموس فرهنگی ـ قسمت سوم

2 MONTHS AGO
فرهنگ ناموسی یا ناموس فرهنگی ـ قسمت سوم

به قلم ـ استاد جعفر دیناروند

در سال روز بعثت حضرت رسول اکرم(ص) ، عیدی که آغازگر رستگاری و طلوع تابنده ی مهر هدایت است ، سومین قسمت از مقاله ی « فرهنگ ماموسی یا ناموس فرهنگی» به قلم استاد جعفر دیناروند را برای مطالعه ی مخاطبین منتشر می کنیم .

Readmore

اقتصادی

ستاد بازآفرینی پایدار شهری در شوش آغاز به کار کرد

6 YEARS AGO
ستاد بازآفرینی پایدار شهری در شوش آغاز به کار کرد

فرماندار شهرستان شوش از آغاز بکار ستاد باز آفرینی پایدار به منظور ساماندهی محدوده ها و محلات شهری شوش با مشارکت کارشناسان در قالب یک تیم تخصصی خبر داد.

 

 

 

Readmore

کد خبر: ۰۰۰۸۰۵4588

در اختتامیه ی جشنواره ی قرآن از نخبگان ، قاران و حافظان برتر قرآن کریم تجلیل شد

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

به همت اداره ی تبلیغات اسلامی  شهرستان شوش در اختتامیه ی جشنواره ی قرآن از نخبگان ، قاریان و حافظان قرآن کریم با حضور رئیس دارالقرآن سازمان تبلیغات اسلامی استان خوزستان تجلیل شد .

به گزارش شوش نیوز ، از ساعت 19:45 الی 22:15 با حضور«حجت الاسلام علی فدیعمی رئیس دارالقرآن سازمان تبلیغات اسلامی خوزستان ، حجت الاسلام شیخ مهدی علیزاده امام جمعه ی شهرستان شوش ، دکتر عدنان غزی فرماندار ، مهندس سعید پور عبدالهی معاونت فرمانداری شهرستان شوش ،  اسکندر خطایی رئیس دادگستری شهرستان شوش ، مهندس عبدالحسین شرفی رئیس دفتر نماینده ی شهرستان های شوش و کرخه در مجلس شورای اسلامی ، محمد میاحی رئیس شورای اسلامی شهر شوش ، حجت الاسلام شیخ عارف آل کثیر رئیس اداره ی تبلیغات اسلامی ، حجت الاسلام سعید خلیلی مسئول امور مساجد شهرستان شوش ؛ حجت الاسلام احمد امیری رئیس حوزه ی علمیه ی شهر شاوور ، حجت الاسلام شیخ عارف چعب معاونت حوزه ی علمیه ی امام محمد باقر(ع) ، علی سعدی رئیس اداره ی امور عشایر ، علی دیناروند و مهدی اسلامی پناه اعضای شورای اسلامی شهر شوش و نخبگان ، قاران و حافظان قرآن کریم » آیین تجلیل از نخبگان ، قاران و حافظان قرآن کریم در سالن اجتماعات اداره ی تبلیغات اسلامی شهر شوش برگزار شد .

حجت الاسلام شیخ عارف آل کثیر ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین قرآنی درآیین تجلیل از «نخبگان ، قاریان ، حافظان ، فعالان و پیشکسوتان قرآنی شهرستان شوش» ، پیرامون این آیین گفت : جلسه ی امشب ما با حضور خانواده ی قرآن برگزار می شود هم پدران و مادران حضور دارند و هم فرزندان آنها که در بخش های مختلف در جشنواره ی قرآنی حائز رتبه های اول تا سوم شده اند .


وی افزود : از خبرنگاران پایگاه خبری تحلیلی شوش نیوز ، نشریه صدای کرخه و پایگاه خیری دانیال نیوز که برای پوشش خبری این آیین آمده اند تقدیر و تشکر به عمل می آورم و به اختصار موضوعی را عرض می کنم تا به دیگر بخش های این آیین برسیم .


رئیس اداره ی تبلیغات اسلامی شهرستان شوش در ادامه تصریح نمود : بحمدالله شهرستان شوش با اتکا و توجه به تربیت نسل قرآنی درطول این چند سال در این مقطع به یک پویایی خوبی رسیده ایم ، امروزه در مناسبت های مختلف ، محافل قرآنی و برنامه های فرهنگی تدارک می بینیم و مجامع مذهبی ما تدارک می بینند می بینیم قاری قرآن ما فرزند «شوش ، شاوور ، حر ریاحی ، فتح المبین ، هفت تپه ، فرزند منطقه ی پایین شهر و منطقه ی بالای شهر»است و چه اساتید خوب و مربیان دلسوزی که امروز شهرستان شوش افتخار این را دارد که در سطح استان خوزستان مربیان و اساتید دلسوزی دارد ؛ همین مرتضی بدوی نونهال که اکروز تلاوت آیاتی از کلام الله  را در آغاز برنامه قرائت نمودحاصل زحمات سه چهار ساله ی  مربیان دلسوزی است که در شهرستان شوش دارند فعالیت می کنندکه جا دارد از همه ی این عزیزان در مؤسسه ی دار البیان که بار زحمت تربیت فعالان قرآنی و نخبگان را از پایه شروع کرده اند تشکر و قدردانی نمایم .ما هم در این آیین و در این ایام فرخنده یک حرکتی را می خواهیم با همه ی عزیزان شروع کنیم که انتظار داریم همراهی ، پشتیبانی و حمایت ویژه ای از جانب مسئولین و رسانه ها صورت بگیرد .


حجت الاسلام شیخ عارف آل کثیر خاطر نشان نمود : ما به جهت اینکه این ایام منتسب است به رسول اکرم(ص) و اعلام می کنیم « کاروان قرآنیان شهرستان شوش بنا دارد از امشب در هر ماه یک یا دو بار محفل انس با قرآن را در مناطق محروم روستایی برگزار نماید .» با توجه به ظرفیتی که ما داریم از قاریان و حافظان نوجوان و قاریان ممتاز شهرستانی که حائز رتبه های استانی و کشوری هم هستند ان شاءالله استفاده می کنیم تا بتوانیم فرهنگ قرآنی را در سراسر شهرستان اشاعه بدهیم .


وی افزود : در این راستا چند منظور هم داریم یکی این محرومیتی که وجود دارد رفع شود و از اون مهمتر استعدادهای قرآنی در روستاها شکوفا شوند ؛ یعنی یک نوجوان و نونهال خوش صدای مسلط را ما بتوانیم پرورش دهیم و در مؤسسه ی دارالبیان و سایر مؤسسات قرآنی از این قاریان استفاده کنیم و بهروری خوبی را هم داشته باشیم به امید خدا حضور اولین کاروان قرآنی در شب میلاد امام حسن عسکری(ع) خواهد بود که از طریق همین رسانه ها اطلاع رسانی خواهد شد و همه ی علاقه مندان که مایل هستند شرکت کنند از حضور آنها استفاده خواهیم کرد .


حجت الاسلام علی فدیعمی رئیس دارالقرآن سازمان تبلیغات اسلامی خوزستان از اینکه در جمع خانواده قرآن شهرستان شوش است براز خرسندی و خوشحالی نمود و در این راستا گفت : قرآن کتابی است که نیاز ضروری انسان است به گونه ای که می گویند « غم روزی مخور بر هم مزن اوراق دفتر را /// که قبل از طفل یزدان پر کند پستان مادر را /// روزی هر روز از یزدان گرفتن مقت نیست /// روزی گر روزی دهد روزی از عمرت می برد .» در سوره ی الرحمن همقرآن را قبل از خلقت آدم معرفی می کند«  بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ . الرَّحْمَنُ . عَلَّمَ الْقُرْآنَ .خَلَقَ الْإِنْسَانَ .  عَلَّمَهُ الْبَيَانَ . الشَّمْسُ وَالْقَمَرُ بِحُسْبَانٍ . وَالنَّجْمُ وَالشَّجَرُ يَسْجُدَانِ . وَالسَّمَاءَ رَفَعَهَا وَوَضَعَ الْمِيزَانَ . أَلَّا تَطْغَوْا فِي الْمِيزَانِ/// به نام خداوند رحمتگر مهربان . [خداى] رحمان . قرآن را ياد داد . انسان را آفريد .به او بيان آموخت . خورشيد و ماه بر حسابى [روان]اند . و بوته و درخت چهره ‏سايانند .و آسمان را برافراشت و ترازو را گذاشت . تا مبادا از اندازه درگذريد » پیغمبر که به رسالت رسید یکی از وظابف مهمش و بلکه مهمترین وظیفه اش تلاوت قرآن بوده است .


وی افزود : همانگونه که در آیه ی 2 از سوره ی جمعه آمده است : « هُوَ الَّذِي بَعَثَ فِي الْأُمِّيِّينَ رَسُولًا مِنْهُمْ يَتْلُو عَلَيْهِمْ آيَاتِهِ وَيُزَكِّيهِمْ وَيُعَلِّمُهُمُ الْكِتَابَ وَالْحِكْمَةَ وَإِنْ كَانُوا مِنْ قَبْلُ لَفِي ضَلَالٍ مُبِينٍ /// اوست خدایی که میان عرب امّی (یعنی قومی که خواندن و نوشتن نمی‌دانستند) پیغمبری بزرگوار از همان مردم برانگیخت که بر آنان آیات وحی خدا تلاوت می‌کند و آنها را (از لوث جهل و اخلاق زشت) پاک می‌سازد و شریعت و احکام کتاب سماوی و حکمت الهی می‌آموزد و همانا پیش از این همه در ورطه جهالت و گمراهی آشکار بودند.» قرآن بسیار زیباست دلهای ما باید با قرآن انس بگیرد ، اولین قدم برای انس با قرآن « ارتباط با قرآن و آموزش گرفتن از قرآن » است ؛ قرآن نزدیک کننده ی دلها به سمت خیر و خوبی هاست ، این اعتراف دشمنان است .

 

رئیس دارالقرآن سازمان تبلیغات اسلامی خوزستان در تکمیل سخنان خود تصریح نمود : ولید بن مغیره مخزومی، یکی از بزرگان و اشراف قریش در مکه و دشمن سرسخت رسول خدا(ص) می گوید : « ان له لحلاوة وان عليه لطلاوة وانه يعلو ولا يعلى عليه» با شنیدن این جملات طرفداران ولید می گویند ما شکست خوریم نکند ولید مسلمان شده است ؟

 

وی در ادامه به حدیثی مهم از امام سجاد(ع) در مورد اهمیت قرآن  اشاره کرد و گفت : « لَو ماتَ مَن بَینَ المَشرقِ وَ المغربِ لَما استَوحَشتُ بَعدَ اَن یَکونَ القرآنُ مَعِیَ؛ /// اگر همه‌ی آنان که بین مشرق و مغرب‌اند بمیرند، امّا قرآن همراهم باشد هرگز دچار وحشت نخواهم شد.» پیامبر به امتش فرموده است : «انی تارک فیکم الثقلین کتاب الله وعترتی ما ان تمسکتم بهما لن تضلوا ابداً: کتاب الله فیه‌الهدی والنور حبل ممدود من السماء الی الارض وعترتی اهل بیتی وان اللطیف الخبیر قد اخبرنی‌انهما لن یفترقا حتی یردا علی الحوض وانظروا کیف تخلفونی فیهما /// من در میان شما دو امانت نفیس و گرانبها می‌گذارم یکی کتاب خدا قرآن و دیگری عترتم اهل بیت را. تا وقتی که از این دو تمسک جویید، هرگز گمراه نخواهید شد و این دو یادگار من هیچ‌گاه از هم جدا نمی‌شوند. تا کنار حوض کوثر بر من وارد شوند.»

 

در ادامه از « نخبگان ، قاریان ، حافظان ، فعالان و پیشکسوتان علوم قرآنی » تجلیل شد .

 

 
 
  • سرمقاله

  • محبوب ترین اخبار

  • آخرین اخبار

قیمت روز طلا

شاخص بورس

پیشخوان

IMAGE
آفتاب یزد
دوشنبه, 06 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
ابتکار
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
ابرار
سه شنبه, 21 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
ابرار ورزشی
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
استقلال جوان
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
اطلاعات
سه شنبه, 07 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
اعتماد
سه شنبه, 07 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
افکار
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
اقتصاد پویا
پنج شنبه, 31 ارديبهشت 1394
ادامه مطلب...
IMAGE
ایران
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
ایران ورزشی
سه شنبه, 12 اسفند 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
بانی فیلم
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
بورس
چهارشنبه, 29 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
تجارت
چهارشنبه, 29 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
جام جم
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
جمهوری اسلامی
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
خبرورزشی
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
دنیای اقتصاد
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
سایه
چهارشنبه, 29 بهمن 1393
ادامه مطلب...

نرخ ارز

عکس هفته

 

 

گرافیک و کایکاتور

اوقات شرعی

نظرسنحی

نظر شما در مورد عملکرد پایگاه خبری تحلیلی شوش نیوز چیست؟

عالی - 54.7%
خوب - 12.2%
متوسط - 8.9%
ضعیف - 24.2%
Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی شوش نیوز می باشد. تهیه و طراحی : 0171 هاست