01222022شنبه
Last updateسه شنبه, 03 نوامبر 4505 7pm
از خبرنگار پایگاه خبری دانیال نیوز تجلیل شد

از خبرنگار پایگاه خبری دانیال نیوز تجلیل شد

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

عکس ـ دانیال کیهانی

به منظور ارج نهادن به انعکاس ...

فرمانده ی سپاه ناحیه ی شوش دانیال(ع) از دو خانواده ی شهید دیدار نمود

فرمانده ی سپاه ناحیه ی شوش دانیال(ع) از دو خانواده ی شهید دیدار نمود

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

عکس ـ دانیال کیهانی

به همت سپاه ناحیه ی شوش دانیا...

دومین پویش مردمی کودکان سایبری در خوزستان

دومین پویش مردمی کودکان سایبری در خوزستان

رئیس پلیس فتا استان خوزستان از برگزاری دومین پویش مردمی کودکان سایبری با رویکرده...

به دنبال کسب مقام دوم علی محمد دامچین در رشته ی دعاخوانی از این ذاکر اهل بیت(ع) تجلیل شد

به دنبال کسب مقام دوم علی محمد دامچین در رشته ی دعاخوانی از این ذاکر اهل بیت(ع) تجلیل شد

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

به همت مجمع اهل بیت شهرستان شوش دانیال(ع) از ذاکر ...

تبلیغات

 
  • تصاویر خبری

  • سخن روز

خدا را در هر نعمتي حقي است، هر كس آن را بپردازد، فزوني يابد، و آن كس كه نپردازد و كوتاهي كند، در خطر نابودي قرار گيرد. حضرت علی(ع)

ورزشی

اجتماعی

اهالی کوی  وهب و انصار  واکسینه شدند

اهالی کوی وهب و انصار واکسینه شدند

3 MONTHS AGO

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

عکس ـ میلاد جلالی

در پی حضور پایگاه های سیار واکسیناسیون مرکز بهداشت شهرستان شوش با همکاری حوزه مقاومت بسیج شهید دانش ...

Loading...

فرهنگی ـ هنری و رسانه

اخبار شهرستان های استان خوزستان

مقاومت و پایداری

فرمانده ی سپاه ناحیه ی شوش دانیال(ع) از دو خانواده ی شهید دیدار نمود

فرمانده ی سپاه ناحیه ی شوش دانیال(ع) از دو خانواده ی شهید دیدار نمود

6 DAYS AGO

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

عکس ـ دانیال کیهانی

به همت سپاه ناحیه ی شوش دانیال(ع) و حوزه ی مقاومت بسیج سردار شهید مجید بقایی ؛ همزمان با «سالروز وف...

Loading...

اقتصادی

مذهبی

سیاسی

ورزشی

تجلیل از دو پیشکسوت فوتبال در روستای جریه ی سید محمد

2 YEARS AGO
تجلیل از دو پیشکسوت فوتبال  در روستای جریه ی سید محمد

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

ساعت 19 روز چهارشنبه 2 مردادماه 1398 سرپرست اداره ی ورزش و جوانان شهرستان شوش با حضور در میدان چمن فوتبال روستای جریه ی سید محمد از دو پیشکسوت فوتبال این روستا تجلیل نمود .

Readmore

اجتماعی

زیر ساخت های درمانی این شهرستان نیازمند توجه بیشتری می باشد

6 YEARS AGO
زیر ساخت های درمانی این شهرستان نیازمند توجه بیشتری می باشد

فرماندار شهرستان شوش گفت: وضعیت بیمارستان نظام مافی جوابگوی مردم نیست و زیر ساخت های درمانی این شهرستان نیازمند توجه بیشتری می باشد.

 

 

 

Readmore

اقتصادی

ستاد بازآفرینی پایدار شهری در شوش آغاز به کار کرد

6 YEARS AGO
ستاد بازآفرینی پایدار شهری در شوش آغاز به کار کرد

فرماندار شهرستان شوش از آغاز بکار ستاد باز آفرینی پایدار به منظور ساماندهی محدوده ها و محلات شهری شوش با مشارکت کارشناسان در قالب یک تیم تخصصی خبر داد.

 

 

 

Readmore

کد خبر: ۰۰۰۴۲۸4370

به کوری چشم دشمنان ، سپاه پاسداران مردمی ترین نهاد انقلابی ایران است

به قلم ـ عباس کرم الهی

بر همه روشن است که هر وقت مشکلی برای ایران اسلامی به وجود آمده است ، هر وقت سپاه به این مشکل ورود کرده است آن مشکل مرتفع شده و این نهاد انقلابی همیشه در کنار مردم بوده است .

این روزها که در استان خوزستان شاهد کم آبی در روستاها و برخی از شهرها هستیم که این مشکل به خاطر برخی از بی توجهی ها و سؤمدیریت ها می باشد ، دشمنان خارجی و معاندان داخلی مثل گذشته به دنبال این هستند که به ستون مستحکم انقلاب اسلامی یعنی سپاه پاسداران خدشه وارد کنند ، غافل از این که سپاه پاسداران مردمی ترین نهاد انقلابی و وفادارترین به ولایت فقیه و انقلاب اسلامی است و این بر تمام ایرانیان و حتی خارجیان روشن است .

با توجه به اینکه مهمترین رسالت سپاه پاسداران ، کمک به عمق بخشی خارجی و دفاعی انقلاب اسلامی است و امروز سپاه از قلب سرزمین ایران تا هزاران کیلومتر دورتر از مرز‌های آن، برای دفاع از «هویت، شخصیت، اعتبار، منزلت، عزت، امنیت، شرف و کرامت امت اسلامی» در این جغرافیای وسیع دفاع می‌کند اما هر وقت که برای مردم مشکل و یا تهدیدی از سوی دشمنان به وجود آمد سپاه پاسداران با نیروهای بسیحی و پایگاه‌های مقاومت که در اختیار دارد در حوادث طبیعی و کمک‌های مومنانه و محرومیت زدایی برای عبور از شرایط موجود که برخی مردم در شرایط سخت اقتصادی به سر می برنند فعال بوده و این فعالیت همچنان ادامه دارد . هم اینک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صدها طرح کوچک مردم یاری را در مناطق محروم در بخش‌های مختلف «ساخت مدارس، مساجد، جاده، پل، درمانگاه و  بخش های کشاورزی »بر عهده دارد.در یک جمله باید به جرأت گفت «فلسفه ی وجودی و رسالت پاسداری سپاه تغییرناپذیر است اما ماموریت‌های سپاه و بسیج براساس اقتضائات زمان دچار تغییر خواهد شد.»


وقتی در هر نقطه از این مرز و بوم زلزله و یا سیلی رخ دهد ، هر وقت که ویروس منحوس کرونا مردم را تهدید کند ، زمانی که بی آبی مردم ولایتمدار خوزستان ، مردمی که امام خمینی(ره) فرمود دین خود را به اسلام ادا کرده اند ؛ سپاه پاسداران دوشادوش مردم حاضر شده و یاری رسان آنها بوده چون خود را از پیکره ی مردم می داند .

اکنون هم که بی آبی مردم استان خوزستان را تهدید می کند ، «به دستور سردارسرلشکر پاسدار حسین سلامی ، فرمانده ی کل سپاه پاسداران، برای رفع تنش‌ آبی در مناطق محروم خوزستان ، سردار سرتیپ پاسدار محمود معین پورجانشین قرارگاه محرومیت زدایی سپاه خوزستان» ورود کرده و در این راستا می گوید : « تنش آبی در خوزستان به دلیل کاهش بارندگی و دیگر مشکلات در مدیریت آب در برخی از روستاهای استان بسیار جدی است اما بر این باوریم که با کار، مدیریت و اراده ی جهادی می‌توانیم مشکلات کمبود آب را برطرف کنیم ، چون خوزستان یکی از استان‌های پرآب و دارای سدهای متعدد است که اگر مدیریت صحیحی صورت گیرد، می‌توانیم مشکل کمبود آب را در سه بخش آب شرب، احشام و کشاورزی برطرف کنیم.»


قبل از سیل سال 1398 بر اثر بارندگی‌های شدید در دو موج در تاریخ‌های ۵ تا ۹ فروردین و نیز موج دوم از ۱۱ تا ۱۳ فروردین موجب ایجاد سیلاب و خسارت در شهرهای استان لرستان از جمله خرم‌آباد، معمولان، کوهدشت، پلدختر، نورآباد، ویسیان و دورود سیل ایجاد شد و ۱۰۸ میلی‌متر بیشترین بارش در شهر پلدختردر تاریخ ۵ فروردین 1398 به دنبال داشت  و همچنین در پی رهاسازی آب سدها در بالادست رودخانه ی کارون، حجم آب این رودخانه در مقطع پایین دستی خرمشهر به شکل کم سابقه‌ای افزایش یافت. مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ایران درباره ی وضعیت بارش‌ها اعلام کرد: «بیشترین نگرانی ما برای استان خوزستان است. چون سدها پر و حتی برخی از آن‌ها سرریز شده‌است و احتمال آب‌گرفتگی در دشت خوزستان وجود دارد نگران هستیم که طغیان آب، این دشت را به حالت غرقابی دربیاورد.» و با افزایش خروجی سد کرخه و سیل در شهرستان شوش به دستور ستاد مدیریت بحران، منطقه ی « دوار تخلیه و سیل بند در مناطقی که در معرض سیلاب بودند  ساخته شد.»در آن زمان دستور تخلیه ی شهرها و روستاهای زیادی صادر شده و مردم در کمپ‌های اسکان اضطراری مستقر شده‌اند. مزارع و دام های روستاییان از دست رفته، محتاج نان شب شده بودند  و مشخص نبود سیل‌زدگان تا چه زمانی باید در بام خانه های خود یا اردوگاه زندگی بگذرانند. در این شرایط چه کسانی به کمک سیل زدگان آمد ؟ « سپاه ، بسیج  ، ارتش و هلال احمر و جلوتر از همه مدیریت بحران به کمک سیل زدگان آمده تا با کمک مردم و نیروهای امدادی آذوقه و نیازهای اولیه را تامین کنند و با این حال هنوز به چادر، مواد غذایی، آب، سرویس بهداشتی و ماشین آلات نیازمندند.» مردم خود به چشم های خود سپاه را درکنار خود  دیدند .


سردار شهید حاج قاسم سلیمانی « چه در روزهای دفاع مقدس، چه روزهای دفاع از حرم اهل‌بیت و چه در دفاع از خانه و کاشانه مردم در برابر هجوم بی‌امان سیلابی ویرانگر»، همیشه سایه‌ای از غیرت و حمیت ایرانی و اسلامی خود را برای مردم خوزستان نشان داده است و همین موارد باعث شده وی به چهره‌ای محبوب بین مردم خوزستان تبدیل شود، چهره‌ای که تمام اقوام خوزستانی به تمجید از شخصیت قاطع و در عین مردمی و اسلامی وی می‌پردازند. اولین نشانه‌های حاکمیت قاسم سلیمانی بر دل‌های مردم خوزستان به روزهایی برمی‌گردد که خوزستان در برابر هجوم ناجوانمردانه دشمن بعثی در روزهای اول جنگ، خود را تنها و بی‌کس می‌دید و دولت وقت تلاشی برای دفاع همه‌جانبه از این استان از خود نشان نمی‌داد ولی در همین ایام حاج قاسم که آن روزها جوانی پرشور و انقلابی بود باغیرت دینی و جمع کردن تعدادی از جوان‌های همفکر کرمانی، خود را به مرزهای خوزستان رساند و به دفاع از این استان پرداخت. او در طول دفاع مقدس رشادت‌های بی‌نظیری از خود به نمایش گذاشت و با اغلب فرماندهان خوزستانی جنگ مثل علی شمخانی و محسن رضایی روابط نزدیکی داشت که این امر نشان می‌داد که او در جنگ حضوری فعال در خوزستان داشت.


خوزستان که به دروازه ی ورود تشییع به ایران معروف است، مردم آن همیشه با حساسیت خاصی تحرکات نیروهای محور مقاومت را پیگیری می‌کردند و از اینکه می‌دیدند، محور مقاومت با درایت‌حاج قاسم سلیمانی روز به روز در حال نبرد بی‌امان با گروه‌های تکفیری و رقم زدن پیروزی‌های سرنوشت‌ساز است، بیشتر شیفته این سردار مردمی می‌شدند.

اما نقطه ی عطف رابطه حاج قاسم سلیمانی و مردم خوزستان بی‌شک در حادثه سیل فروردین‌ماه ۱۳۹۸ بود که شهرهای استان خوزستان یکی پس از دیگری در میان هجوم سیلی ویرانگر به زیر آب می‌رفتند و آنجا بود که حاج قاسم سلیمانی جبهه‌های مقاومت در کشورهای اسلامی را رها کرد و رهسپار منطقه جنوب خوزستان شد تا به مردم سیل‌زده کمک کند.

مردم ناامید از مسئولان دولتی برای یافتن راهکاری برای جلوگیری از نابودی خانه و وسایل زندگی و زمین‌های کشاورزی خود، حاج قاسم سلیمانی را همچون نقطه امیدی در تاریکی می‌دیدند و حضور ساده و بدون تکلف وی در میان مردم و حرف زدن با آنها به زبان عربی، سختی‌های دوران سیل را برای آنها به حلاوت تبدیل کرد. به خصوص آنجا که حاج قاسم سلیمانی با لباس‌های بسیار ساده و در حالی که روی یکی از سیل بندها در میان مردم محلی نشسته بود به مرد عرب دشداشه پوش که از مسئولان گلایه می‌کرد به زبان عربی و با زبانی شیرین و توأم با طنز می‌گوید: «باران نبارد ناراحت می‌شوی، باران ببارد هم ناراحت می‌شوی»، صحنه‌ای ماندگار از فداکاری‌ها و مردمی بودن سردار حاج قاسم سلیمانی را در ذهن مردم خوزستان حک کرده است.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در همان فروردین‌ماه ۱۳۹۸ و در روزهایی که در خوزستان سیل‌زده حضور داشت در مصاحبه‌ای تاریخی گفت: «در حال حاضر بسیاری اصرار می‌کنند که برای دفاع از حریم اهل‌بیت به سوریه اعزام شوند اما خوزستان در این حادثه نوعی دفاع از حرم است زیرا دفاع از حرم چه چیزی بالاتر از این است که کرامت یک انسان را حفظ کنید تا از خانه‌اش آواره نشود یا اینکه در اردوگاه‌ها کرامتش حفظ شود.»

اکنون هم در این کم آبی در استان خوزستان رنج می برد باز سپاه پاسداران است که قبل از هر دستگاهی گروه های جهادی خویش را به یاری مردم مأمور نمود تا با آبرسانی به مردم  مرحمی باشد تا دلتمردان به فکر این مردم که حتی به هنگام ریزگردها بیشترین خسارت و صدمه را دیدند ، بشتابند ، در آخر می خواهم به دشمنان « ولایت فقیه ـ انقلاب اسلامی و مدافع این دو بال عظیم یعنی سپاه پاسداران » بگویم هیچ وقت نمی تو.انید سپاه پاسداران را نزد مردم خراب کنید و ترفندهای شما دیگر برای مردم رنگی ندارد ،اما باید هوشیار باشیم هر چه به متصل شدن به انقلاب حضرت مهدی موعود(عج) نزدیک تر می شویم دشمن هم سعی دارد موانعی بر سر راه بگذارد اگر همچون اول انقلاب و دوران هشت سال دفاع مقدس وحدت کلمه داشته باشیم دشمنان راه به جایی نخواهند برد وبه دستان حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای«مدظله العالی» پرچم این انقلاب به دست صاحب الزمان(عچ) سپرده خواهد شد . ان شاءالله

 
 
  • سرمقاله

  • محبوب ترین اخبار

  • آخرین اخبار

قیمت روز طلا

شاخص بورس

پیشخوان

IMAGE
آفتاب یزد
دوشنبه, 06 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
ابتکار
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
ابرار
سه شنبه, 21 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
ابرار ورزشی
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
استقلال جوان
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
اطلاعات
سه شنبه, 07 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
اعتماد
سه شنبه, 07 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
افکار
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
اقتصاد پویا
پنج شنبه, 31 ارديبهشت 1394
ادامه مطلب...
IMAGE
ایران
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
ایران ورزشی
سه شنبه, 12 اسفند 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
بانی فیلم
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
بورس
چهارشنبه, 29 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
تجارت
چهارشنبه, 29 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
جام جم
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
جمهوری اسلامی
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
خبرورزشی
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
دنیای اقتصاد
پنج شنبه, 16 بهمن 1393
ادامه مطلب...
IMAGE
سایه
چهارشنبه, 29 بهمن 1393
ادامه مطلب...

نرخ ارز

عکس هفته

 

 

گرافیک و کایکاتور

اوقات شرعی

نظرسنحی

نظر شما در مورد عملکرد پایگاه خبری تحلیلی شوش نیوز چیست؟

Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی شوش نیوز می باشد. تهیه و طراحی : 0171 هاست