12022023شنبه
Last updateسه شنبه, 03 نوامبر 4505 7pm

محرومیت زدایی در رمستاهای محروم شهرستان کرخه برگزار شد

با حضور معاون هماهنگ کننده ی قرارگاه حضرت ابوالفضل(ع) استان حوزستان , جمعی از فرماندهان سپاه نواحی شوش و کرخه و سپاه حضرت ولیعصر(عج) استان خوزستان و فرماندار شهرستان کرخه محرومیت زدایی در روستاهای شهرستان کرخه در قالب « رزمایش جهادگران فاطمی3»بسیج سازندگی سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان برگزار شد .


بازدید دانش آموزان از کارگاه های مهارت مرکز آمورش فنی و حرفه ای شوش

همزمان با روز نوآوری و فناوری ایران ساخت؛ بازدید دانش آموزان دبیرستان حضرت ام البنین (ع) از کارگاه های مهارت آموزی مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان شوش دانیال (ع)

شهر من شوش ـ قسمت هفتم

به قلم ـ استاد دیناروند جعفر

تا کنون هفته ی گذشته شش قسمت از مقاله ی استاد جعفر دیناروند پیرامون « شهر من شوش» را در پایگاه خبری تحلیلی شوش نیوز منتشر کردیم که مورد توجه مخاطبین عزیز قرار گرفت و همین باعث شد که در این هفته قسمت هفتم آن را در معرض دید شما مخاطبین همیشگی شوش نیوز قرار دهیم .

سخنی با استاندار خوزستان/ شوش نگین استان خوزستان را دریابید

به قلم ـ عباس کرم الهی

روز دوشنبه 8 فروردین ماه1401 ، دقیقا 13 ماه و ده روز پیش و به عبارتی دیگر یک سال و سه ماه و 10 روز پیش با حضور رضا نجاتی معاون وقت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری خوزستان ، مهندس محمود عیدانی به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان شوش معرفی و از خدمات دکتر عدنان غزی فرماندار وقت این شهرستان قدردانی به عمل آمد .

فریاد مرگ بر اسرائیل شوشی ها اورشلیم را به لزره انداخت

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

عکس ـ زهرا حیدری نیا

در راهپیمایی عظیم روز 13 آبان روز استکبار ستیزی  فریاد مرگ بر اسرائیل شوشی ها«  اورشلیم» پایتخت پوشالی را به لرزه انداخت .

شوش رفع یک نیاز

به قلم ـ استاد جعفر دیناروند

با تلاش و کوشش جمعی از فرزندان شوش و همکاری صمیمانه شهرداری شوش ، شورای اسلامی شهرشوش و فرمانداری کار احداث مجتمع چند منظوره قاصدک خلیج فارس شوش آغاز گردید.

شهر من شوش ـ قسمت ششم

به قلم ـ استاد دیناروند جعفر

سکت بابا ریش: تپه های باستانی در اوایل تشکیل شوش جدید مملو از بت و سکه های قدیمی بود.بچه های کوچک و زرنگ برای یافتن این اشیا و فروختن آن ها به خارجی ها، به گشت بر روی آن ها مشغول می شدند.

شهر من شوش ـ (قسمت هشتم)

به قلم ـ استاد جعفر دیناروند

50 ) ـ خضیره:

این واژه در عربی به معنای سبز است که در محلی از شوش کاربرد داشت.در آن زمان، به محلی که پوشش گیاهی فراوانی داشت و قسمت وسیعی از آن سبز بود« خضیره» می گفتند.

شهر من شوش ـ قسمت پنجم

به قلم ـ استاد جعفر دیناروند

کولی ها: اواخر دهه سی و اوایل چهل، در محلی که امروز میدان شهدا یا آخراسفالت نامیده می شود، در کنار شاوور افرادی در درون چادرها زندگی می کردند که به «کولی ها» معروف بودند.

مقالات دیگر...


Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی شوش نیوز می باشد. تهیه و طراحی : 0171 هاست