09272020یکشنبه
Last updateشنبه, 06 می 3882 2pm
کد خبر: ۹۳۰۹۰۹479

درباره ما

خط و مشی پایگاه خبری و تحلیلی شوش نیوز

مقدمه:

اين خط مشي با توجه به اهداف اصلي تاسيس « پایگاه خبری و تحلیلی شوش نيوز »  شامل ايفاي نقش اهل قلم در توسعه فضاي رسانه‌اي كشور و ارتقاي آگاهي‌هاي « علمي، فرهنگي، ديني، سياسي،، اجتماعي، اقتصادي ، ورزشی ، تاریخی و .... »  و پل ارتباطی  بين مسوولان، نخبگان و مردم و هم چنين تلاش براي دست‌يافتن به موجوديتي جامع و كامل از يك پايگاه اينترنتي معتبر و موثر در عرصه داخلي و بين‌المللي، در دو فصل اصول كلي و اصول حرفه‌اي تدوين شده است.

فصل اول:

اصول كلي

اصول كلي حاكم بر تحريريه « پايگاه خبري و تحليلي شوش نيوز» همان اصول اعتقادي و باورهاي جهادگران خبري ، شامل شش اصل زير است  :

1ـ اسلام، 2ـ ارزش‌هاي انقلاب اسلامي و نظام مقدس جمهوري اسلامي، 3ـ قانون اساسي 4ـ انديشه‌هاي حضرت امام خميني(ره)، 5ـ ولايت فقيه، 6ـ منافع و ارزشهاي ملي

1ـ اسلام:

اعتقاد و التزام عملي به آموزه‌هاي اسلام ناب محمدي (ص) و ترويج آن از اصول كلي خدشه‌ناپذير حاكم بر تحريريه ي پايگاه است. شوش نيوز در راستاي حفظ هويت اسلامي و عمل به رهنمودهاي بزرگان دين، اشاعه فرهنگ و آموزه‌هاي اصيل اسلامي را همواره وظيفه خود مي‌داند.

شوش نيوز ، هم‌چنين تلاش در راستاي تحقق وحدت مسلمانان جهان را از مباني مهم خبري خود مي‌داند.

2ـ ارزش‌هاي انقلاب اسلامي و نظام مقدس جمهوري اسلامي:

پايبندي به آرمان‌ها و ارزش‌هاي انقلاب اسلامي و پاسداري از محتواي شعار جاودانه «استقلال، آزادي ، جمهوري اسلامي» به عنوان عصاره‌ مطالبات ملت بزرگ ايران و تلاش در جهت تحقق كامل آن همواره سرلوحه فعاليت‌هاي شوش نيوز قرار دارد.

شوش نيوز در اين زمينه، با تاكيد بر اشاعه گفتمان ، ادبيات و فرهنگ اصيل انقلاب اسلامي، حمايت از اصول ، ارزش‌ها و اركان نظام مقدس جمهوري اسلامي را وظيفه خود مي‌داند.

3ـ قانون اساسي:

اعتقاد و التزام به قانون اساسي و دفاع از آن به عوان ميثاق ملي و تلاش در جهت حاكميت و اجراي قانون اساسي از اصول موكد حاكم بر تحريريه پايگاه خبري تحليلي انتقادي شوش نيوز است.

4ـ انديشه‌هاي حضرت امام خميني(ره)

پايبندي به آرمان‌ها و آموزه‌هاي و الاي حضرت امام خميني(ره)، بنيان‌گذار جمهوري اسلامي و تلاش در جهت ترويج انديشه‌ها و رهنمودهاي ايشان، به ويژه تكيه بر وصيت‌نامه سياسي – الهي ايشان از اصولل خدشه‌ناپذير شوش نيوز است .

5ـ ولايت فقيه:

اعتقاد و التزام عملي به ولايت مطلقه فقيه به همراه دفاع از اصل ولايت مطلقه فقيه و تبيين و ترويج ديدگاههاي مقام معظم رهبري، اصل هميشگي حاكم بر سياست‌هاي خبري و تحريريه شوش نيوز است .

6ـ منافع و ارزشهاي ملي:

تحريريه شوش نيوز همواره در جهت حفظ و تقويت وحدت ملي و تبيين منافع و مصالح ملي و صيانت از آن‌ها تلاش مي‌كند. در همين راستا حفظ هويت اصيل ايراني ـ اسلامي و حراست از آن، اشاعه فرهنگ و باورهاي درست كهن و عميق مذهبي و ملي، توجه جدي به مساله امنيت ملي ، پاسداري از تماميت ارضي و اقتدار نيروهاي مسلح و هم‌چنين ترويج و تقويت روحيه اميد، خودباوري و مشاركت در عرصه‌هاي ملي با تاسي به پيام رهبر معظم انقلاب اسلامي حضرت آيت‌الله خامنه‌اي براي آغاز بكار ايسنا ( اخبار خوب، مفيد و اميدبخش مخابره كنيد، ان‌شاءالله موفق باشيد) از وظايف شوش نيوز است.

فصل دوم:

اصول حرفه‌اي

مهم ترين اصول حاكم بر تمامي مراحل و سطوح تهيه و انتشار خبر(شامل هرآنچه بر روي سايت خبري شوش نيوز قرار مي‌گيرد) در پايگاه خبري تحليلي و انتقادي شوش نيوز ، شامل دو بخش «اصول خبري» و« اخلاق و روشهاي حرفه‌اي» مي‌شود.

بخش اول:

اصول خبري

اصول خبري شوش نيوز ، اصولي غير قابل تغيير و خدشه است كه در كليه سطوح توليد و انتشار خبر در تحريريه خبرگزاري از سوي خبرنگاران ، دبيران ، سردبيران ، مديران و مديرعامل رعايت مي‌شود.

اين اصول شامل شش اصل «صحت»، «دقت»، «سرعت»، «بي‌طرفي»، « استقلال تحريريه» و «جامعيت» هستند.

1ـ صحت:

صحت اخبار به معناي روايت واقعي و دقيق رويدادها، مورد تاكيد جدي شوش نيوز است و تحريريه ي آن صحت خبر را مقدم بر سرعت انتشار آن مي‌داند. در همين راستا اخبار شوش نيوز تنها پس از اطمينان كامل از صحت آن برمبناي منابع موثق ، يا اسناد معتبر خبري ارسال مي‌شود.

2ـ دقت:

رعايت اصول حرفه‌اي خبرنويسي از جمله انعكاس و نگارش صحيح خبر بر مبناي روش‌هاي حرفه‌اي و علمي، ذكر دقيق جزئيات موجود در خبر، روشني و وضوح متن خبر و رعايت آيين نگارش صحيح زبان فارسي، مجموعا تعريف «دقت» در نگاه تحريريه شوش نيوز و رعايت آن پس از اصل صحت، مقدم بر سرعت ارسال خبر است.

3ـ سرعت:

ارسال خبر در سريع‌ترين زمان ممكن پس از رعايت صحت و دقت يكي از اصول خبري حاكم بر تحريريه شوش نيوز محسوب مي‌شود.

4ـ بي‌طرفي:

ايجاد امكان برابر و غيرجانبدارانه براي طرح ديدگاههاي مختلف افراد، تشكل‌ها و نهادهاي قانوني در موضوعات گوناگون، در چارچوب قانون و اصول كلي خط مشي شوش نيوز، از جمله اصول خبري حاكم بر تحريريه خبري شوش نيوز است .

5ـ استقلال تحريريه:

حفظ استقلال تحريري و عدم وابستگي به جريان‌ها، تشكل‌ها، احزاب، نهادها، سازمان‌ها و اشخاص دولتي و غيردولتي، از اصول مهم خبري حاكم بر تحريريه شوش نيوز محسوب مي‌شود. پذيرش نظرات و پيشنهادات مراجع خارج از پايگاه خبري تحليلي و انتقادي ، تنها در چارچوب قانون خواهد بود.

6ـ جامعيت:

نگاه فراگير، همه‌جانبه، و متنوع به مسائل خبري و طرح ديدگاه‌هاي مختلف با رويكرد كارشناسانه در چارچوب قانون، فارغ از ملاحظات جغرافيايي، نژادي، قومي، زباني و فكري از اصول خبري حاكم بر تحريريه خبرگزاري دانشجويان ايران است.

بخش دوم:

اخلاق و روش‌هاي حرفه‌اي

1ـ پاسخگويي:

پايگاه خبري تحليلي و انتقادي شوش نيوز نسبت به اخبار منتشره خود با احساس مسووليت و تعهد، به مخاطبان اعم از مردم و مراجع كسب خبر پاسخگوست؛ در اين ارتباط «توضيحات»، «تكذيبيه‌ها» و «اصلاحيه‌هاي» ارسالي به شوش نيوز بر اساس قانون مطبوعات، رعايت كامل اصول اخلاقي و با ارزيابي صحت ادعاهاي مطرح شده منتشر مي‌شود و ايسنا درصورت لزوم توضيحات و مستندات خود را نيز در انتهاي اين مطالب ارائه مي‌كند.

شوش نيوز پاسخگوي اخبار ديگر رسانه‌ها نيست و الزامي به انتشار تكذيبيه‌ها، توضيحات و اصلاحيه‌هاي مربوط به اخبار ديگر رسانه‌ها ندارد، بديهي است اطلاعيه‌هاي رسمي در مورد برخي شايعات و اخبار از اين قاعده مستثني است.

2ـ اعتماد:

جلب اعتماد مخاطبان اعم از مردم و مراجع خبري روح كلي حاكم بر تحريريه شوش نيوز و مواردي هم چون اطمينان يافتن از صحت خبر، تكيه بر منابع موثق خبري، پاسخگويي و احترام به سليقه مخاطبان مختلف از اركان اين اعتمادسازي است.

شوش نيوز در همين زمينه سخنان كسي را كه قبل از انتشار خبر به نحوي قابل استناد نارضايتي خود را نسبت به انتشار بخش و يا كل سخنانش اعلام كند، منتشر نمي‌كند.

3 ـ در بخش ارتباط با ما همان شماره تلفن ها و آدرسی را که دیشب ارسال کردم را منظور نمایید . 

آشنايي با مديران خبرگزاري شوش نيوز

عصر حاضر را به لحاظ شتاب فزاینده فناوری، عصر ارتباطات و اطلاع رسانی می نامند و با پیشرفت حیرت انگیز ابزار ارتباطی و اطلاع رسانی، جهان کنونی به دهکده ای تشبیه شده است «دهکده جهانی»، که می توان در مقیاس زمانی کمتر از ثانیه یک پیام را از یک نقطه به نقطه دیگری از جهان ارسال کرد .

در این عصرکه با پیشرفت صنعت ، زندگی افراد نیز صنعتی شده است ، انتقال اطلاعات دقیق و سریع موجب دمیدن روح تازه در کالبد جامعه می شود و به تناسب امکانات هر جامعه و میزان پیشرفت علم و فناوری، باید از ابزار گوناگون بهره گیری شود.

بسیاری از کارشناسان علم ارتباطات عقیده دارند ؛ با وجود توسعه وسایل الکترونیکی و اینترنت پرشتاب هنوز هم اطلاع رسانی مکتوب ((روزنامه ها و نشریات )) جایگاه ویژه خود را در میان مردم دارد .

« پایگاه خبری و تحلیلی  شوش نيوز » به عنوان یک رسانه فراگیر از خرداد ماه سال 1386 فعالیت خود را در قالب یک وبلاگ آغاز کرده و پس از آن به سایت با فعالیت در گستره ی شهرستان شوش تغییرر یافت و از این تاریخ با این قالب جدید  ،  شاهد تحولات جدیدی در عرصه اطلاع رسانی خواهد شد .

این رسانه در عرصه های « خبر ، گزارش ، سرمقاله ، مقاله ، دیدگاه ، نقد ،  تحلیل و ..... » هم چنین انعکاس مسائل روز در سطح « بین المللی ـ آسیایی ـ ملی ـ استانی و شهرستانی » ، همراه با عکس های مرتبط و  با نگاهی مستقل و فراجناحی ، اقدامات چشم گیری داشته و این روند با قوت تداوم خواهد داشت .

مدیران شوش نيوز نیز مکرراً نسبت به بهره گیری از ابزار گوناگون برای اطلاع رسانی تاکید دارند و خواستار انتقال اطلاعات شفاف با کیفیت، تازه و سریع به مسوولان نظام، مردم و به ویژه اقشار مختلف جامعه هستند . در زير به معرفي مديران و دست اندركاران خبرگزاري شوش نيوز اشاره شده تا آحاد مردم ايران زمين ؛ خصوصاً ساكنان پايتخت تمدن و كهن شهر اين زمين بدانند كه اين خبرگزاري از افراد صاحب نام و ايده در هر بخش و مرتبط با تحصيلات و يا شغل دعوت به همكاري شده اند .

صاحب امتياز و مدير مسئول : عباس كرم الهي

معاونان مدیر مسئول  استاد جعفر دیناروند ، دکتراسماعیل واهبی ، دکتر راضیه هاشمیان ، استاد مینا جمشیدی فر ، فائقه شیرک ، آفرین نظری هرموشی ، منصوره فروغی راد، اقدس آل کثیر و خدیجه آل کثیر

فني و انفورماتيك : امید محول

پشتيباني :  حبيب عليمرادي

تحریریه :

امور سیاسی

1 ـ سیاست بین الملل :

آمریکا : عبدالنبی کلاهچی

آفریقا : روح الله پورطالب

آسیا : دکتر حمید هژبری نژاد

اروپا :   منصوره فروغی راد

2 ـ سیاست داخلی :

انتخابات  : رضا نجاتی

جنگ نرم :  شریف احمدی

بیداری اسلامی : ناصر چنانی

حقوق بشر : دکتر محسن حیدری آل کثیر

انرژی هسته ای : علی حسینی

امور اقتصادی :

اقتصاد و کشاورزی : عبدالرحیم رحیمی نیا

اقتصاد و صنعت : هوشنگ درویشی

اقتصاد و بازرگانی : رضا زارع

آموزش و صنعت : عادل صفی زاده

آموزش و مهارت : حسن رضایی

ارتباطات و فناوری : علیرضا یاحسن

صنعت ، معدن و تجارت : دکتر غلامرضا اسلامی پناه

اشتغال :   محمود مرادی

رفاه اجتماعی : رقیه محمودی

تعاون : سعیده فرج الله چعب

امور فرهنگی  و هنری :

نشریات متنی : علی سعدی

نشریات الکترونیکی : امید کرد

نشریات دانشجویی : لیلا افزونی

نشریات تجربی : جواد یارمحمدی

جشنواره ی مطبوعات : رضا ذاکری

هنرهای نمایشی  : کاظم شوهانی

تعزیه : عبدالرضا یاحسن

هنرهای تجسمی :  علی طالبی

خوشنویسی : هوشنگ سعیدیان

شعر فارسی : رحمن ایزدی

شعر عربی : مرتضی حیدری آل کثیر

تحقیق و پژوهش : فروغ پور احمدی

کتاب و کتابخوانی : عباس رضایی

معرفی کتاب سال : عسکر بهرامی

قصه و داستان : امید کرمی

کاریکاتور : کسری عباس آبادی

عکس : منوچهر کرد

فیلم : مهدی درویشی

دین و اندیشه :

مهدویت و قرآن : آیت الله سید محمد امام

هیئت های مذهبی : حجت الاسلام محمدجواد حسینوند

جهان اسلام : حجت الاسلام علیرضا طاهری

ادیان و مذاهب : علی لطیفی

امور مساجد : عبدالزهرا برهانی

حوزه و دانشگاه : دکتر رضا فرشیدی

حقوق و معارف : عباس شوهانی

حقوق و جزا : مسعود سرخه

امور ورزشی :

ورزش و جوانان : رشید هدایت خواه

جامعه ی داوران : حسن ظهیری

فوتبال : داریوش پارسا

کشتی : مظفر شیرزاد

والیبال : هوشنگ فریدونی

ورزش های آبی : صادق کاوندی

ورزش های رزمی : قاسم حاصلی

ورزش بانوان : شمسی صیدالی

دوچرخه سواری : حافظ بختیاری

امور تاریخی :

تاریخ و تمدن : علیرضا زمانی

تاریخ اسلام : سید عبدالحسین چریم

باستان شناسی : هاجر میر ـ زینب مولایی

فرهنگ ایثار و شهادت :

حماسه و مقاومت :  سرهنگ کریم بابایی

یادواره ی شهداء : علیرضا ایمانی

خانواده های شهداء : علی الوار

رزمایش ها : علی سرخه

وصیت نامه ی شهداء : مسعود قربانپور

حماسه و پایداری : عبدالحسین سرخه

امور اجتماعی :

امنیت و انتظامات : سرهنگ حمیدرضا بهاروند

امور قضایی : مصطفی نظری

آسیب های اجتماعی : جعفر دیناروند

پزشکی و درمان : دکتر محسن حاذقی

بهداشت و سلامت : مهندس غلامرضا میرزایی

بانوان و خانواده : فروغ پور احمدی

محیط زیست : فیروز حاجی کلی

تصادفات جاده ای :  داريوش حسين عرب

جرائم ، کشفیات و قتل ها : سرگرد پرهام عسکری

خبرنگاران :

مهدی کرم الهی ـ محمد کرم الهی ـ فاطمه ملکی ـ جنان پور منصوری ـ ابتسام چنانی ـ سکینه دستور ـ رضا ذاکری ـ عبدالکریم ملاین ـ الهه منگری و محمد منگری

گزارشگران :

احمد معین ـ فائقه شیرک ـ فضیله آل کثیر ـ معصومه شیخی زاده ـ لیلا مروتی پور و رضا قیام

عکاسان خبرنگار :

مهدی درویشی ـ وحید صبوری ـ عیسی کرملاچعب ـ زری میرشکاک ـ مریم حسینی ـ رضا فلاحتی ـ مینا فلاحتی ـ حسنه مسلمی نیا

Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی شوش نیوز می باشد. تهیه و طراحی : 0171 هاست