07262024جمعه
Last updateسه شنبه, 03 نوامبر 4505 7pm
کد خبر: ۹۳۰۹۰۹479

درباره ما

خط و مشی پایگاه خبری و تحلیلی شوش نیوز

مقدمه:

اين خط مشي با توجه به اهداف اصلي تاسيس « پایگاه خبری و تحلیلی شوش نيوز »  شامل ايفاي نقش اهل قلم در توسعه فضاي رسانه‌اي كشور و ارتقاي آگاهي‌هاي « علمي، فرهنگي، ديني، سياسي،، اجتماعي، اقتصادي ، ورزشی ، تاریخی و .... »  و پل ارتباطی  بين مسوولان، نخبگان و مردم و هم چنين تلاش براي دست‌يافتن به موجوديتي جامع و كامل از يك پايگاه اينترنتي معتبر و موثر در عرصه داخلي و بين‌المللي، در دو فصل اصول كلي و اصول حرفه‌اي تدوين شده است.

فصل اول:

اصول كلي

اصول كلي حاكم بر تحريريه « پايگاه خبري و تحليلي شوش نيوز» همان اصول اعتقادي و باورهاي جهادگران خبري ، شامل شش اصل زير است  :

1ـ اسلام، 2ـ ارزش‌هاي انقلاب اسلامي و نظام مقدس جمهوري اسلامي، 3ـ قانون اساسي 4ـ انديشه‌هاي حضرت امام خميني(ره)، 5ـ ولايت فقيه، 6ـ منافع و ارزشهاي ملي

1ـ اسلام:

اعتقاد و التزام عملي به آموزه‌هاي اسلام ناب محمدي (ص) و ترويج آن از اصول كلي خدشه‌ناپذير حاكم بر تحريريه ي پايگاه است. شوش نيوز در راستاي حفظ هويت اسلامي و عمل به رهنمودهاي بزرگان دين، اشاعه فرهنگ و آموزه‌هاي اصيل اسلامي را همواره وظيفه خود مي‌داند.

شوش نيوز ، هم‌چنين تلاش در راستاي تحقق وحدت مسلمانان جهان را از مباني مهم خبري خود مي‌داند.

2ـ ارزش‌هاي انقلاب اسلامي و نظام مقدس جمهوري اسلامي:

پايبندي به آرمان‌ها و ارزش‌هاي انقلاب اسلامي و پاسداري از محتواي شعار جاودانه «استقلال، آزادي ، جمهوري اسلامي» به عنوان عصاره‌ مطالبات ملت بزرگ ايران و تلاش در جهت تحقق كامل آن همواره سرلوحه فعاليت‌هاي شوش نيوز قرار دارد.

شوش نيوز در اين زمينه، با تاكيد بر اشاعه گفتمان ، ادبيات و فرهنگ اصيل انقلاب اسلامي، حمايت از اصول ، ارزش‌ها و اركان نظام مقدس جمهوري اسلامي را وظيفه خود مي‌داند.

3ـ قانون اساسي:

اعتقاد و التزام به قانون اساسي و دفاع از آن به عوان ميثاق ملي و تلاش در جهت حاكميت و اجراي قانون اساسي از اصول موكد حاكم بر تحريريه پايگاه خبري تحليلي انتقادي شوش نيوز است.

4ـ انديشه‌هاي حضرت امام خميني(ره)

پايبندي به آرمان‌ها و آموزه‌هاي و الاي حضرت امام خميني(ره)، بنيان‌گذار جمهوري اسلامي و تلاش در جهت ترويج انديشه‌ها و رهنمودهاي ايشان، به ويژه تكيه بر وصيت‌نامه سياسي – الهي ايشان از اصولل خدشه‌ناپذير شوش نيوز است .

5ـ ولايت فقيه:

اعتقاد و التزام عملي به ولايت مطلقه فقيه به همراه دفاع از اصل ولايت مطلقه فقيه و تبيين و ترويج ديدگاههاي مقام معظم رهبري، اصل هميشگي حاكم بر سياست‌هاي خبري و تحريريه شوش نيوز است .

6ـ منافع و ارزشهاي ملي:

تحريريه شوش نيوز همواره در جهت حفظ و تقويت وحدت ملي و تبيين منافع و مصالح ملي و صيانت از آن‌ها تلاش مي‌كند. در همين راستا حفظ هويت اصيل ايراني ـ اسلامي و حراست از آن، اشاعه فرهنگ و باورهاي درست كهن و عميق مذهبي و ملي، توجه جدي به مساله امنيت ملي ، پاسداري از تماميت ارضي و اقتدار نيروهاي مسلح و هم‌چنين ترويج و تقويت روحيه اميد، خودباوري و مشاركت در عرصه‌هاي ملي با تاسي به پيام رهبر معظم انقلاب اسلامي حضرت آيت‌الله خامنه‌اي براي آغاز بكار ايسنا ( اخبار خوب، مفيد و اميدبخش مخابره كنيد، ان‌شاءالله موفق باشيد) از وظايف شوش نيوز است.

فصل دوم:

اصول حرفه‌اي

مهم ترين اصول حاكم بر تمامي مراحل و سطوح تهيه و انتشار خبر(شامل هرآنچه بر روي سايت خبري شوش نيوز قرار مي‌گيرد) در پايگاه خبري تحليلي و انتقادي شوش نيوز ، شامل دو بخش «اصول خبري» و« اخلاق و روشهاي حرفه‌اي» مي‌شود.

بخش اول:

اصول خبري

اصول خبري شوش نيوز ، اصولي غير قابل تغيير و خدشه است كه در كليه سطوح توليد و انتشار خبر در تحريريه خبرگزاري از سوي خبرنگاران ، دبيران ، سردبيران ، مديران و مديرعامل رعايت مي‌شود.

اين اصول شامل شش اصل «صحت»، «دقت»، «سرعت»، «بي‌طرفي»، « استقلال تحريريه» و «جامعيت» هستند.

1ـ صحت:

صحت اخبار به معناي روايت واقعي و دقيق رويدادها، مورد تاكيد جدي شوش نيوز است و تحريريه ي آن صحت خبر را مقدم بر سرعت انتشار آن مي‌داند. در همين راستا اخبار شوش نيوز تنها پس از اطمينان كامل از صحت آن برمبناي منابع موثق ، يا اسناد معتبر خبري ارسال مي‌شود.

2ـ دقت:

رعايت اصول حرفه‌اي خبرنويسي از جمله انعكاس و نگارش صحيح خبر بر مبناي روش‌هاي حرفه‌اي و علمي، ذكر دقيق جزئيات موجود در خبر، روشني و وضوح متن خبر و رعايت آيين نگارش صحيح زبان فارسي، مجموعا تعريف «دقت» در نگاه تحريريه شوش نيوز و رعايت آن پس از اصل صحت، مقدم بر سرعت ارسال خبر است.

3ـ سرعت:

ارسال خبر در سريع‌ترين زمان ممكن پس از رعايت صحت و دقت يكي از اصول خبري حاكم بر تحريريه شوش نيوز محسوب مي‌شود.

4ـ بي‌طرفي:

ايجاد امكان برابر و غيرجانبدارانه براي طرح ديدگاههاي مختلف افراد، تشكل‌ها و نهادهاي قانوني در موضوعات گوناگون، در چارچوب قانون و اصول كلي خط مشي شوش نيوز، از جمله اصول خبري حاكم بر تحريريه خبري شوش نيوز است .

5ـ استقلال تحريريه:

حفظ استقلال تحريري و عدم وابستگي به جريان‌ها، تشكل‌ها، احزاب، نهادها، سازمان‌ها و اشخاص دولتي و غيردولتي، از اصول مهم خبري حاكم بر تحريريه شوش نيوز محسوب مي‌شود. پذيرش نظرات و پيشنهادات مراجع خارج از پايگاه خبري تحليلي و انتقادي ، تنها در چارچوب قانون خواهد بود.

6ـ جامعيت:

نگاه فراگير، همه‌جانبه، و متنوع به مسائل خبري و طرح ديدگاه‌هاي مختلف با رويكرد كارشناسانه در چارچوب قانون، فارغ از ملاحظات جغرافيايي، نژادي، قومي، زباني و فكري از اصول خبري حاكم بر تحريريه خبرگزاري دانشجويان ايران است.

بخش دوم:

اخلاق و روش‌هاي حرفه‌اي

1ـ پاسخگويي:

پايگاه خبري تحليلي و انتقادي شوش نيوز نسبت به اخبار منتشره خود با احساس مسووليت و تعهد، به مخاطبان اعم از مردم و مراجع كسب خبر پاسخگوست؛ در اين ارتباط «توضيحات»، «تكذيبيه‌ها» و «اصلاحيه‌هاي» ارسالي به شوش نيوز بر اساس قانون مطبوعات، رعايت كامل اصول اخلاقي و با ارزيابي صحت ادعاهاي مطرح شده منتشر مي‌شود و ايسنا درصورت لزوم توضيحات و مستندات خود را نيز در انتهاي اين مطالب ارائه مي‌كند.

شوش نيوز پاسخگوي اخبار ديگر رسانه‌ها نيست و الزامي به انتشار تكذيبيه‌ها، توضيحات و اصلاحيه‌هاي مربوط به اخبار ديگر رسانه‌ها ندارد، بديهي است اطلاعيه‌هاي رسمي در مورد برخي شايعات و اخبار از اين قاعده مستثني است.

2ـ اعتماد:

جلب اعتماد مخاطبان اعم از مردم و مراجع خبري روح كلي حاكم بر تحريريه شوش نيوز و مواردي هم چون اطمينان يافتن از صحت خبر، تكيه بر منابع موثق خبري، پاسخگويي و احترام به سليقه مخاطبان مختلف از اركان اين اعتمادسازي است.

شوش نيوز در همين زمينه سخنان كسي را كه قبل از انتشار خبر به نحوي قابل استناد نارضايتي خود را نسبت به انتشار بخش و يا كل سخنانش اعلام كند، منتشر نمي‌كند.

3 ـ در بخش ارتباط با ما همان شماره تلفن ها و آدرسی را که دیشب ارسال کردم را منظور نمایید . 

آشنايي با مديران خبرگزاري شوش نيوز

عصر حاضر را به لحاظ شتاب فزاینده فناوری، عصر ارتباطات و اطلاع رسانی می نامند و با پیشرفت حیرت انگیز ابزار ارتباطی و اطلاع رسانی، جهان کنونی به دهکده ای تشبیه شده است «دهکده جهانی»، که می توان در مقیاس زمانی کمتر از ثانیه یک پیام را از یک نقطه به نقطه دیگری از جهان ارسال کرد .

در این عصرکه با پیشرفت صنعت ، زندگی افراد نیز صنعتی شده است ، انتقال اطلاعات دقیق و سریع موجب دمیدن روح تازه در کالبد جامعه می شود و به تناسب امکانات هر جامعه و میزان پیشرفت علم و فناوری، باید از ابزار گوناگون بهره گیری شود.

بسیاری از کارشناسان علم ارتباطات عقیده دارند ؛ با وجود توسعه وسایل الکترونیکی و اینترنت پرشتاب هنوز هم اطلاع رسانی مکتوب ((روزنامه ها و نشریات )) جایگاه ویژه خود را در میان مردم دارد .

« پایگاه خبری و تحلیلی  شوش نيوز » به عنوان یک رسانه فراگیر از خرداد ماه سال 1386 فعالیت خود را در قالب یک وبلاگ آغاز کرده و پس از آن به سایت با فعالیت در گستره ی شهرستان شوش تغییرر یافت و از این تاریخ با این قالب جدید  ،  شاهد تحولات جدیدی در عرصه اطلاع رسانی خواهد شد .

این رسانه در عرصه های « خبر ، گزارش ، سرمقاله ، مقاله ، دیدگاه ، نقد ،  تحلیل و ..... » هم چنین انعکاس مسائل روز در سطح « بین المللی ـ آسیایی ـ ملی ـ استانی و شهرستانی » ، همراه با عکس های مرتبط و  با نگاهی مستقل و فراجناحی ، اقدامات چشم گیری داشته و این روند با قوت تداوم خواهد داشت .

مدیران شوش نيوز نیز مکرراً نسبت به بهره گیری از ابزار گوناگون برای اطلاع رسانی تاکید دارند و خواستار انتقال اطلاعات شفاف با کیفیت، تازه و سریع به مسوولان نظام، مردم و به ویژه اقشار مختلف جامعه هستند . در زير به معرفي مديران و دست اندركاران خبرگزاري شوش نيوز اشاره شده تا آحاد مردم ايران زمين ؛ خصوصاً ساكنان پايتخت تمدن و كهن شهر اين زمين بدانند كه اين خبرگزاري از افراد صاحب نام و ايده در هر بخش و مرتبط با تحصيلات و يا شغل دعوت به همكاري شده اند .

صاحب امتياز و مدير مسئول : عباس كرم الهي

معاونان مدیر مسئول  استاد جعفر دیناروند ، دکتراسماعیل واهبی ، دکتر راضیه هاشمیان ، استاد مینا جمشیدی فر ، استاد فاطمه چنانی ،فائقه شیرک ، آفرین نظری هرموشی و منصوره فروغی راد

فني و انفورماتيك : وحید صبوری نژاد

پشتيباني :  حبيب عليمرادي

تحریریه :

امور سیاسی

1 ـ سیاست بین الملل :

آمریکا : عبدالنبی کلاهچی

آفریقا : روح الله پورطالب

آسیا : دکتر حسن هژبری نژاد

اروپا :   منصوره فروغی راد

2 ـ سیاست داخلی :

انتخابات  :دکتر عدنان غزی

جنگ نرم :  مهدی عارف

بیداری اسلامی : آیت الله سید محمد امام

حقوق بشر : آیت الله دکتر محسن حیدری آل کثیر

انرژی هسته ای : علی حسینی

امور اقتصادی :

اقتصاد و کشاورزی : عبدالرحیم رحیمی نیا

اقتصاد و صنعت : هوشنگ درویشی

اقتصاد و بازرگانی : فاطمه محمدی قلعه میرزا علیخانی

آموزش و صنعت : عادل صفی زاده

آموزش و مهارت : حمید هژبری نژاد

ارتباطات و فناوری : اسماعیل واهبی

صنعت ، معدن و تجارت : دکتر غلامرضا اسلامی پناه

اشتغال :   محمود مرادی

رفاه اجتماعی : معصومه جوکار

تعاون : سعیده فرج الله چعب

امور فرهنگی  و هنری :

نشریات متنی : ناصر چنانی

نشریات الکترونیکی : امید کرد

نشریات دانشجویی : استاد مینا جمشیدی فر

نشریات تجربی : کریم ستاوی

جشنواره ی مطبوعات : رضا ذاکری

هنرهای نمایشی  : کاظم شوهانی

تعزیه : عبدالرضا یاحسن

هنرهای تجسمی :  علی طالبی

خوشنویسی : هوشنگ سعیدیان

شعر فارسی : رحمن ایزدی

شعر عربی : مرتضی حیدری آل کثیر

تحقیق و پژوهش : فروغ پور احمدی

کتاب و کتابخوانی : عباس رضایی

معرفی کتاب سال : عسکر بهرامی

قصه و داستان : امید کرمی

کاریکاتور : چاسب سعدی

عکس : منوچهر کرد

فیلم : مهدی درویشی

دین و اندیشه :

مهدویت و قرآن : حجت الاسلام شیخ مهدی علیزاده اصل

هیئت های مذهبی : حجت الاسلام شیخ عارف آل کثیر

جهان اسلام : حجت الاسلام علیرضا طاهری

ادیان و مذاهب : علی لطیفی

امور مساجد : عبدالزهرا برهانی

حوزه و دانشگاه : دکتر رضا فرشیدی

حقوق و معارف : عباس شوهانی

حقوق و جزا : مسعود سرخه

امور ورزشی :

ورزش و جوانان : رضا محمودخانی

جامعه ی داوران : حسن ظهیری

فوتبال : داریوش پارسا

کشتی : دکتر حمید بنی تمیم

والیبال : هوشنگ فریدونی

ورزش های آبی : صادق کاوندی

ورزش های رزمی : قاسم حاصلی

ورزش بانوان : شمسی صیدالی

دوچرخه سواری : حافظ بختیاری

امور تاریخی :

تاریخ و تمدن : علیرضا زمانی

تاریخ اسلام : سید عبدالحسین چریم

باستان شناسی : دکتر علیرضا کریمی

فرهنگ ایثار و شهادت :

حماسه و مقاومت :  سرگرد پاسدار علیرضا ایمانی

یادواره ی شهداء : سروان پاسدار مصطفی میردورقی

خانواده های شهداء : علی الهایی

رزمایش ها : سرهنگ پاسدار علی ظهیری

وصیت نامه ی شهداء : مسعود قربانپور

حماسه و پایداری : عبدالحسین سرخه

امور اجتماعی :

امنیت و انتظامات : سرهنگ حمیدرضا بهاروند

امور قضایی : مصطفی نظری

آسیب های اجتماعی : جعفر دیناروند

پزشکی و درمان : دکتر نوروز سواری

بهداشت و سلامت : مهندس فیض اله دیناروند 

بانوان و خانواده : فروغ پور احمدی

محیط زیست : فیروز حاجی کلی

تصادفات جاده ای :  داريوش حسين عرب

جرائم ، کشفیات و قتل ها : سرهنگ دوم رامین سعدی

خبرنگاران :

فائقه شیرک ـ مهدی کرم الهی ـ محمد کرم الهی ـ فاطمه ملکی ـ جنان پور منصوری ـ فضیله آل کثیر ـ کبری قیاسوند ـ علیه حلقه سیمین ـ رحیم کرد ـ رضا ذاکری 

گزارشگران :

معصومه شیخی زاده ـ محمدرضا مهرابی ـ فتانه معتمدی ـزینب خیطی و محمد دیناروند 

عکاسان خبرنگار :

مهدی درویشی ـ قاسم لطیف و سجاد عبیدی پور 

Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی شوش نیوز می باشد. تهیه و طراحی : 0171 هاست