07252024پنج شنبه
Last updateسه شنبه, 03 نوامبر 4505 7pm

درد بی درمان(۱)

به قلم ـ  استاد جعفر دیناروند مسئول سواد رسانه ای کانون بسیج رسانه سپاه ناحیه ی شوش دانیال(ع)

مقدمه: انسان را باید موجودی اجتماعی نامید تا بدین سان بتوان زوایای نگرش به آن را اجتماعی تصور کرد.نیاز اوست که باعث این تشکیلات می گردد تا بتواند زنده و سرحال باقی بماند.


بی اعتمادی ؛ بیداد می کند .

به قلم ـ استاد جعفر دیناروند مسئول سواد رسانه ای کانون بسیج رسانه سپاه ناحیه شوش دانیال(ع)

جامعه انسانی،به دلیل نیازهای متقابل به یکدیگر و برای رفع چنین احتیاجاتی،تلاش و کوشش های خویش را در مسیر جوهره درونی خود قرار می دهد.

تربیت اخلاقی:

به قلم ـ استاد جعفر دیناروند ـ مسئول سواد رسانه ای کانون بسیج رسانه سپاه ناحیه ی شوش دانیال (ع)

اخلاق خوب و پسندیده. بد و غیر قابل تحمل، از جمله عبارات رایجی است که معمولا در گله مندی یا رضایت از رفتار کسی بیان می شود.اخلاق در قالب رفتار، ساده ترین برداشتی است که از اخلاق می شود. آیا اخلاق محدود به همین معنا است؟

بی اعتمادی بیداد می کند

به قلم ـ استاد جعفر دیناروند مسئول سواد رسانه ای کانون بسیج رسانه سپاه ماحیه شوش دانیال(ع)

جامعه انسانی،به دلیل نیازهای متقابل به یکدیگر و برای رفع چنین احتیاجاتی،تلاش و کوشش های خویش را در مسیر جوهره درونی خود قرار می دهد.

 

 

 

تربیت عاطفی

 

به قلم ـ استاد جعفر دیناذوند مسئول سواد رسانه ای کانون بسیبج رسانه ی سپاه ناحیه ی شوش دانیال(ع)

 

عاطفه یک واژه روان شناسانه است که در این علم دارای معنایی تخصصی است.این کلمه در زندگی روزمره نیز استفاده های زیادی دارد.انسان با عاطفه، خیلی عاطفی، پرعاطفه و عباراتی این چنین، در صحبت های مردم زیاد شنیده می شوند. براستی معنای آن چیست؟

تربیت آموزشی $

به قلم ـ  استاد جعفر دیناروند مسئول سواد رسانه ای کانون بسیج رسانه ی سپاه ناحیه ی شو شوش دانیال(ع)

مدیریت،یکی از روش های علمی، در سازمان دهی به فعالیت ها، برای رسیدن به اهدافی معین است.شکل گیری انواع آن بستگی به تولید نهادهای انسانی در جامعه دارد.سازمان بیمارستان، کارخانه، دادگستری، آموزش و پرورش و نهادهای مختلف دیگر، به نوعی از مدیریت نیازمندندکه پاسخ گوی اهداف آن ها باشند.

شوش و گذر تاریخ

به قلم ـ استاد جعفر دیناروند

مسئول سواد رسانه ای کانون بسیج رسانه ی سپاه ناحیه ی شوش دانیال (ع)

شوش در مقاطع تاریخی خویش در وضعیت های متفاوتی قرار داشته است.قبل از تاریخ، ثروتمند، دارای آب و هوای مطلوب، تولیدات کشاورزی و خودکفایی در انواع مواد غذایی که نتیجه آن، طمع همسایگان وحشی، حمله و کشتار مردمان آن گشت.

مدیریت آموزشی

به قلم ـ  استاد جعفر دیناروند مسئول سواد رسانه ای کانون بسیج رسانه ی سپاه ناحیه ی شو شوش دانیال(ع)

مدیریت،یکی از روش های علمی، در سازمان دهی به فعالیت ها، برای رسیدن به اهدافی معین است.شکل گیری انواع آن بستگی به تولید نهادهای انسانی در جامعه دارد.سازمان بیمارستان، کارخانه، دادگستری، آموزش و پرورش و نهادهای مختلف دیگر، به نوعی از مدیریت نیازمندندکه پاسخ گوی اهداف آن ها باشند.

 

تربیت روحی

به قلم ـ استاد جعفر دیناروند مسئول سواد رسانه ای کانون بسیج رسانه سپاه ناحیه ی شوش دانیال(ع)

روح و روان، واژه هایی متداول و مورد استفاده ی مردم در ارزیابی از شخصیت های افراد است.بعضی روح را به عالم دیگر متصل می کنند و آن را در مقابل جسم قرار می دهند.به کار گیری این کلمه در موقعیت های مختلف، با معنی آن در ارتباط است.

تربیت جسمانی

به قلم اسناد جعفر دیناروند مسول سواد رسانه ای کانون بسیج رسانه سپاه ناحیه ی شوش دانیال(ع)

بدن انسان با سلامتی حفظ می شود بنابراین مراقبت از آن، نیاز امروز هر انسانی است.در بدو تولد و حتی قبل از آن، دارای دستورالعمل هایی است که اگر رعایت نشوند، به جسم صدمه وارد می کنند.با افزایش سن، افزایش و رشد جسمانی نیز اتفاق می افتد. وظایف مسئولین حفظ سلامتی هم مشخص است. اینکه گفته می شود،عقل سالم در بدن سالم است، تاکیدی بر سلامتی جسم دارد.

رابطه میان تغذیه و سلامتی نیز مشخص است.بر این اساس، جامعه، خصوصا خانواده، باید در مورد مواد مورد نیاز بدن برای حفظ سلامتی،اطلاعاتی داشته باشند.تعادل جسم در هنگام سلامتی، باعث فعالیت های مختلف روانی و عاطفی انسان می شود. توجه به قسمت های بدن وتفاوت آن ها در نیاز به نوع مواد،بسیار لازم و ضروری است.

دفاع از بدن در مقابل انواع بیماری ها و مبارزه با انواع زمینه های ایجاد کننده ی بیماری، به رشد بدن کمک می کند.فعالیت های بدنی از جمله ورزش در حفظ سلامتی،مفید و موثر است.گر چه بسیاری از مردم معتقدند که با گذشت زمان،ضعیفی بدن در مقابل بیماری ها و در نهایت ضعف جسم، افزایش می یابد اما،اطلاعات علمی در این زمینه،نکات دیگری را ارائه می دهند.


جسم بخش مهمی از حیات انسان است.این جسم در طول زندگی دچار نوسانات متعددی می گردد.سپردن رشد آن به دست حوادث،یک نوع بی تفاوتی در مورد طول عمر است. چرا متوسط طول عمر در کشورهای مختلف،متفاوت است؟چرا بین طول عمر مردان و زنان در جهان تفاوت وجود دارد؟کسب اطلاعات و کاربرد آن در طول زندگی نیازی است که اهمیت آن بر هیچ کس پوشیده نیست.

تربیت بدن ،روشی است که بر اساس آن، مراحل مختلف تغییرات بدنی،ویژگی ها،نیازها و برنامه های حفاظتی برای رشد حداکثری و درست آن،ارائه می گردد.ورزش کردن و ورزشکار بودن یک روش تربیتی در مورد بدن است اما تمام آن نیست.رشد تربیتی بدن در مراحل مختلف جنینی، نوزادی، کودکی، نوجوانی، جوانی، بزرگسالی، میان سالی و پیری، دارای اصول و مبانی است که آگاهی از آن ها و به کار بردن در موقعیت ها، به طول عمر کمک می کند.

هدف اصلی تربیت جسم،سلامتی و شادابی است. جامعه باید این را درک کند که تربیت فقط،آموزش و پرورش و دانشگاه نیست.داشتن برنامه ی غذایی روزانه بر اساس نیاز بدن به نوع مواد،تنها بخشی از آموزش بدنی است. اگر مردم در مورد تربیت جسمانی، اطلاعات کافی داشته باشند و خود را مقید به اجرای آن کنند، بسیاری از کارخانجات تولید مواد غذایی مجبور به تعطیلی ، یا تغییر تولیدخواهند شد.

تربیت روانی

به قلم ـ استاد جعفر دیناروند ـ مسئول سواد رسانه ای کانون بسیج رسانه ی سپاه ناحیه ی شوش دانیال(ع)

تعاریف مختلفی از روان و علم آن ،روان شناسی می شود. بعضی، آن را مترادف با واژه های دیگری مانند روح، عواطف و احساسات  می دانند. آنچه مد نظر این نوشته است،کاملا متفاوت است.من احساس را همان توانایی پنج گانه یعنی ،شنوایی، بینایی، لامسه، گویایی و چشایی می دانم و آن را با روان، یکی  محسوب نمی دارم.


Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی شوش نیوز می باشد. تهیه و طراحی : 0171 هاست